شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 12:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

از مهم‌ترین مبانی پیروی از امام راحل، تبعیت محض از ولایت‌فقیه است

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس،تصریح کرد: معنویت‌گرایی و پایبندی به آموزه‌های اخلاقی و معنوی اسلام، از ویژگی‌های پیروان راستین حضرت امام (ره) است.

ستار هدایت‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از پیروان راستین خط، اندیشه و راه امام گفت: امام و حرکت ایشان تجلی عینی اسلام ناب محمدی (ص) بود، بنابراین پیروان راستین امام(ره) کسانی هستند که در همه عرصه‌های زندگی پایبندی به اسلام و آموزه‌های اسلام را از خود ظهوروبروز دهند و در واقع در همه عرصه‌های زندگی پایبند به این آموزه‌ها باشند.

وی افزود: پیروی از خط امام(ره) یکسری مشخصات عینی دارد که از مهم‌ترین و بارزترین آن تبعیت محض از ولایت فقیه است؛ چرا که اساسی‌ترین اندیشه‌ی امام در روزگار ما و منشاء حرکت ایشان برای تشکیل حکومت اسلامی اندیشه ولایت فقیه بوده است، بنابراین پایبندی به این اندیشه و تلاش برای ترویج این تفکر یکی از ویژگی‌های بارز پیروی راه و اندیشه‌ی حضرت امام (ره) است.

وی باورمندی به کارآمدی اسلام برای اداره‌ی جامعه در همه عرصه‌های زندگی و تلاش برای تحقق عینی و عملی اسلام در عرصه‌های مختلف زندگی را از دیگر ویژگی‌های پیروان امام (ره) دانست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: استکبار‌ستیزی و مبارزه با ستم و استکبار در همه نقاط عالم، حمایت از مستضعفان و محرومان جهان و عدالت‌خواهی، معنویت‌گرایی و پایبندی به آموزه‌های معنوی و اخلاقی اسلام هم از مهم‌ترین ویژگی‌های پیروان راستین حضرت امام(ره) است.

هدایت‌خواه در عین حال تصریح کرد: با توجه به این شاخص‌ها کسانی که در عرصه عمل و در مقاطع گوناگون بر معیارها و آموزه‌های دینی تاکید دارند، از ولی فقیه در عرصه‌های مختلف تبعیت دارند و در مبارزه با قدرت‌های استکباری بوده و در مسیر اهداف قدرت‌های استکباری حرکت نمی‌کنند و در مسیر حمایت از مستضعفان و محرومان، در همه جای عالم حرکت می‌کنند و به ارزش‌های معنوی پایبندی دارند، نشان خواهند داد چقدر دراین ادعاها صادق بوده و جزء پیروان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet