هدر موبایل
1389/03/11 12:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مقیمی:

اسرائیلی‌ها به هیچ قانونی پایبند نیستند

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: رژیم صهیونیستی نشان داده که هیچ رابطه بین‌المللی‌ را قبول ندارد و به هیچ یک از قوانین مجامع جهانی توجه نمی‌کند.

محمد حسین مقیمی نماینده اصلاح‌طلب مردم خمین در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حمله نیروهای اسرائیلی به کشتی حامل کمک‌های مردمی به مردم غزه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی ماهیت مشخصی دارد، در این راستا این عده با هر اقدامی که مردم آزادیخواه دنیا انجام دهند مقابله می‌کنند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی نشان داده که هیچ رابطه بین‌المللی‌ را قبول ندارد و به هیچ یک از قوانین مجامع جهانی توجه نمی‌کند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس خاطرنشان کرد: در واقع صهیونیست‌ها و رژیم اشغالگر قدس خود به تنهایی اقداماتی از این دست را انجام نمی‌دهند بلکه دولت‌هایی مثل آمریکا آنها را پشتیبانی می‌نماید و در واقع دولت‌های پشتیبانی کننده این رژیم به نوعی عامل جنایت‌های این چنینی هستند.

مقیمی با اشاره به مقاومت سرسختانه مردم غزه گفت: بعد از مقاومت مردم غزه در مقابل اسرائیل مردم دنیا به حمایت از مردم مظلوم غزه پرداختند و حرکت‌های نمادینی مانند ارسال کمک‌های مردمی به نوار غزه آغاز کردند که در واقع این حرکت‌ها ثمره مقاومت مردم بی‌دفاع غزه بود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با اشاره به افکار و اندیشه‌های حضرت امام(ره) در خصوص مسئله فلسطین اظهار داشت: حضرت امام همان سال‌های 40 و 41 طی سخنرانی‌هایی که داشتند دائم به مسئله فلسطین و غده سرطانی اسرائیل اشاره می‌کردند و همیشه مسلمانان جهان را به وحدت در مقابل این رژیم فرا می‌خواندند.

وی ادامه داد: حضرت امام(ره) همواره از مسلمانان می‌خواستند که برای کمک به آزادی فلسطین بکوشند، در این راستا شاهد بودیم که ایشان بعد از پیروزی انقلاب آخرین جمعه ماه رمضان را هم به عنوان روز حمایت از فلسطین انتخاب نمود.

مقیمی خاطرنشان کرد: سخنان امام در خصوص مسئله فلسطین باعث بیداری توده مسلمانان شد و امروز اکثر کشورهای اسلامی در مقابل مسئله فلسطین و حمله اسرائیلی‌ها به نوار غزه موضع‌گیری کردند که این مسئله نشأت گرفته از همان تفکر امام (ره‌) است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet