خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/11 10:51:00
سرویس سیاسی
سوال نماینده از وزیر، برای احقاق حقوق مردم است

بروجردی: هر قانونی لازم‌الاجراست

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سوال و استیضاح را حق قانونی نمایندگان دانست.

"علاءالدین بروجردی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که اخیرا اظهاراتی به نقل از رئیس جمهور منتشر شده که سوالات و استیضاح های نمایندگان را وقت گیر برای وزرا دانسته و اعلام کرده اند که بیشتر سوالات نمایندگان مطالبات استانی است که در قالب سوال مطرح می شود، نظر شما در این خصوص چیست، گفت: فکر می کنم آقای احمدی نژاد در این مقوله تردیدی ندارند که سوال و استیضاح حق قانونی نمایندگان است.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به تعامل دولت و مجلس، خاطرنشان کرد: حضور وزرا در کمیسیون های تخصصی و صحن علنی مجلس نشان دهنده این دیدگاه دولت و حق قانونی نمایندگان است.

وی همچنین اظهار کرد: گرفته شدن وقت وزراء با طرح سوال یا استیضاح چه برای کارهای مفید و چه برای کاری های غیرمفید باشد در نهایت منجر به ابهام زدایی در خصوص آن مسئله خواهد شد که این می تواند بسیارمفید باشد.

بروجردی در پاسخ به این بخش از سخنان رئیس قوه مجریه که عنوان کرده بود بیشتر سوالات نمایندگان برای مطالبات استانی است، گفت: مطرح کردن سوالات از وزراء چه مطالبات ملی باشد و چه منطقه ای یکی از راه های احقاق حقوق مردم است و من تصور می کنم نظر آقای احمدی نژاد نسبت به این موضوع مثبت باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درپاسخ به این بخش از سخنان رئیس جمهور که اظهار کرده اند؛ برخی قوانین مصوب مجلس را به دلیل برخی تبعاتی که اجرای این قوانین در پی دارند، اجرا نمی کنند، گفت: فکر می کنم نظر مقام معظم رهبری که در این خصوص چندین نوبت مطرح کرده اند فصل الخطاب برای همه مسوولین باشد.

وی در این راستا به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید ایشان به اجرای کامل قانون اشاره کرد و یادآور شد: معظم له فرموده اند هر موضوعی که فرآیند قانونی خودش را طی کرده و به تائید شورای نگهبان رسیده باشد لازم الاجرا است.

بروجردی با اعلام اینکه این بیانات مقام معظم رهبری اصل ثابتی است که همه مسوولین و دستگاه ها باید در عمل به آن توجه کنند، اظهارکرد: بنابراین براساس این فرمایشات ضرورت دارد هر قانونی که تصویب می شود از سوی دولت که مجری قانون است اجرا شود.

وی در پایان تاکید کرد: براین اساس فکر نمی کنم که کسی تردیدی در خصوص اجرای قانون داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet