هدر موبایل
1389/03/11 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

انقلاب ایران روندهای جدیدی در عرصه بین المللی ایجاد کرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انقلاب ایران موجب ایجاد روندهای جدید در عرصه بین الملل و ارایه حرف‌ها و اندیشه‌های جدید در منطقه اوراسیا شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی سنایی نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در آغاز همایش یک روزه انقلاب اسلامی ایران و منطقه اوراسیا با بیان این که ایران و آسیای مرکزی، قفقاز و روسیه پیوندهای قدیمی و تاریخی دارند گفت: دو عنصر دین اسلام و فرهنگ و تاریخ و تمدن ایران در منطقه اوراسیا در ابعاد مختلف جلوه‌گری کرده است.

این استاد دانشگاه تهران با بیان این که پیوندهای بین این دو منطقه عمیق است، گفت: موضوع همایش امروز انقلاب اسلامی است که عنصر سوم از پیوند عمیق با منطقه اوراسیاست.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی در ایران هم ردیف با انقلاب‌های فرانسه، روسیه و انقلاب صنعتی در اروپا قرار دارد تاکید کرد: این مساله باعث شده پژوهشگران سازگاری‌های انقلاب و اعتقادات آن به ساختارهای نظام بین المللی را مورد بررسی و تجریه و تحلیل قرار دهند.

سنایی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) پی ریزی شد تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران یک اندیشه جهانی است که طرف‌های زیادی در عرصه‌ بین المللی داشته است.

این استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: وقوع انقلاب اسلامی ایران با تجدید حیات اسلام و احیاگری دینی در منطقه اوراسیا همزمان بوده و در تقویت اندیشه نوین در این منطقه تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به نامه تاریخی امام راحل به میخائیل گورباچف آخرین رییس جمهوری شوروی، گفت: امام در آن نامه هشدار دادند که معارف مارکسیسم و کمونیسم به پایان خود رسیده و باید در موزه‌های تاریخ آن را جستجو کرد.

نماینده نهاوند افزود: ویژگی استقلال خواهی انقلاب و ارایه حرف های جدید به همراه شیوه گفتگو با نظام بین الملل یکی از ویژگی‌های تاثیرگذار انقلاب در منطقه اوراسیا بوده است.

گفتنی است این همایش یک روزه با حضور اساتید و کارشناسانی از کشورهای آسیای میانه، قفقاز و روسیه به مدت یک روز در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet