شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 13:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان:

کنارهم قرارگرفتن اصولگرایان منتقد و اصلاح‌طلبان معتدل به نفع همه است

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: هنوز فضای سیاسی کشور مبهم است و معلوم نیست که اصولگرایان منتقد و اصلاح‌طلبان معتدل به یکدیگر نزدیک شوند. در این فضا ترجیح این است که وحدت رویه بین جریان‌های تندرو و معتدل اصولگرا محقق شود.

عباسعلی نورا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بخشی از اصولگرایان تندرو و بخشی از اصولگرایان معتدل به این تفکیک معتقد نیستند و آن را به صلاح جامعه اصولگرایی نمی‌دانند. آنان این موضوع را موجب به چالش کشده‌ شدن جریان اصولگرایی ارزیابی می‌کنند. اما در نقطه مقابل طیفی از جریان اصولگرا معتقد به اصلاح‌گرایی در بطن اصولگرایی هستند.

نماینده مردم زابل و ذهک افزود: طیفی از اصولگرایان که سخت‌گیر نیستند معتقد به تولد جریان سوم هستند. آنان معتقدند خلاء حضور جریان اصلاحات باید به وسیله این جریان پر شود. این افراد بر این باورند که نمی‌توان با اصولگرایانی که به صورت مجرد و محض فکر می‌کنند کنار آمد. این تفکر طرفدارانی در مجلس و خارج از مجلس دارد، ولی بدنه اصولگرایی چنین اعتقادی ندارد، مگر این که شرایط برایشان سخت شود.

نورا با بیان این که در جریان اصولگرایی برخی خود را ولایت مدارتر از سایر اصولگرایان می‌پندارند، گفت: قاطبه جریان اصولگرایی معتقد است تمامی گروه‌های این جریان به یک اندازه ولایت مدار و مطیع رهبری هستند ولی طیفی دیگر خود را ولایت‌مدارتر می‌پندارند، طبقه بندی جریان‌ها و چهره‌های اصولگرا بر این اساس، طیف وسیعی از اصولگرایان را آزار می‌دهد. حتی در برخی مسائل به گونه‌ای موضع‌گیری می‌کنند که گویی ذوب در ولایت شده‌اند و سایرین در ولایت ذوب نشده‌اند. فشار این گروه‌ها و افراد، بسیاری از اصولگرایان را خسته کرده است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: این در حالی است که بدنه اصولگرایان معتقد به هزینه کردن ولایت در هر مسئله‌یی نیستند و دسته مقابل از ولایت خرج کرده و به سایر گروه‌های اصولگرا فشار می‌آورند.

نماینده مردم زابل و ذهک در مجلس با تاکید بر این اعتقاد که در کنار هم قرار گرفتن اصولگرایان منتقد وضع فعلی و اصلاح‌طلبانی معتدل در شرایط فعلی سیاسی را به صلاح کشور، نظام ، جامعه و رهبری می‌دانم، گفت: انشقاق در جامعه اصولگرایان را به صلاح نمی‌دانم، ولی در طرف دیگر سران اصلاح طلب معتدل را که در جهت شاخص قانون اساسی حرکت می‌کنند را نیز نمی‌توان از دایره نظام خارج کرد. لذا بی‌رقیب ماندن جریان اصولگرا از سوی جامعه به هیچ وجه قابل توجیه و پذیرش نیست.

وی رقابت میان جریان‌های سیاسی را اصل پذیرفته شده برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: در تمامی بخش‌های توسعه، رقابت به عنوان رکن اصلی پذیرفته شده است، نقد حرکت‌های رقیب در فضای رقابتی قطعی، موجب زایش حقیقت می‌شود. برای مطرح شدن انتقادات سالم باید فضای سیاسی توسعه یابد و برای این کار ضروری است جریان سوم متولد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet