شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 14:49:00
سرویس بین الملل
پیام رهبر معظم انقلاب در ابتدای اجلاس تروییکای مجمع مجالس آسیایی قرائت شد

امروز فلسطین مسئله حقوق بشری جهان معاصر است

**متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت جنایت دریایی اخیر رژیم صهیونیستی در ابتدای اجلاس تروییکای مجمع مجالس آسیایی قرائت شد.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که امروز سه شنبه 11 خرداد ماه توسط "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست تروییکای مجمع مجالس آسیایی قرائت کرد، به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌االرحیم‌

حمله‌ جنایتکارانه و قساوت‌آمیز رژیم صهیونیست به کاروان دریایی امدادی و بشردوستانه، حلقه دیگری از زنجیره‌ جنایتهای بزرگی است که آن حکومت شریر و خبیث، هفتمین دهه حیات ننگین خود را با آن انباشته است. این نمونه‌ ای است از رفتار گستاخانه و بی‌رحمانه‌ای که مسلمانان در این منطقه و بخصوص در سرزمین مظلوم فلسطین دهها سال است که با آن دست و پنجه نرم میکنند. این بار این کاروان، اسلامی یا عربی نبود، بلکه افکار عمومی و وجدانهای بشری از سراسر جهان را نمایندگی می کرد. این حمله‌ جنایتبار باید برای همه مدلل کرده باشد که صهیونیزم، چهره‌ جدید و خشن‌تری از فاشیزم است که این بار از سوی دولتهای مدعی آزادی و حقوق بشر و بیش از همه دولت ایالات متحده آمریکا، حمایت و کمک می شود.

آمریکا و انگلیس، ‌فرانسه و دیگر دولت‌های اروپایی که از این جانیان بالفطره، حمایت سیاسی و رسانه‌ای و نظامی و اقتصادی کرده و همواره پشت‌سر فاجعه‌آفرینی‌های آنان ایستاده‌اند، جداً باید پاسخگو باشند. وجدان‌های بیدار در سراسر جهان باید جداً بیندیشند که بشریت امروز با چه پدیده‌ی خطرناکی در منطقه حساس خاورمیانه روبرو است؟ چه رژیم سفاک و گستاخ و دیوانه‌ای امروز بر کشور غصب شده‌ فلسطین و مردم مظلوم و داغدیده‌ی آن تحکم می کند؛ سه سال محاصره‌ غذایی و دارویی و حیاتی یک و نیم میلیون زن و مرد و کودک در غزه، به چه معنی است؛ کشتار و حبس و شکنجه روزانه‌ جوانان در غزه و ساحل غربی چگونه قابل فهم است .

فلسطین، دیگر نه مساله‌ای عربی و حتی نه فقط مسأله‌ای اسلامی، بلکه مهمترین مساله‌ حقوق بشری جهان معاصر است.

کار نمادین و درخشان اعزام کاروان دریایی به غزه، باید در دهها شکل و شیوه‌ دیگر بارها و بارها تکرار شود. حکومت سفاک صهیونیست و حامیان آن بویژه آمریکا و انگلیس باید قدرت شکست‌ناپذیر عزم و بیداریِ وجدان عمومی جهان را در برابر خود ببینند و حس کنند.

دولت‌های عربی در معرض آزمونی دشوار قرار گرفته‌اند. ملتهای بیدار عرب از آنان اقدامی قاطع و جازم مطالبه میکنند. کنفرانس اسلامی و اتحادیه‌ عرب نباید به کمتر از برداشتن کامل محاصره‌ غزه و توقف کامل دست‌اندازی به خانه‌ها و سرزمین‌های فلسطینی در کرانه غربی و محاکمه جنایتکارانی چون نتانیاهو و ایهود باراک، قانع شوند.

ملت مجاهد فلسطین و مردم و دولت مردمی غزه نیز بدانند که دشمن خبیث آنان اکنون از همیشه ضعیفتر و آسیب‌پذیرتر است. جنایت دریایی روز دوشنبه نه نشانه قدرت، که نشان درماندگی و سراسیمگی رژیم غاصب است. سنت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خویش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سال‌های پیش، از جمله‌ همین اقدامهای دیوانه‌وار بود که تروریستهای اریکه‌نشین صهیونیست را به دره‌ سقوط نهایی نزدیکتر کرد. حمله به کاروان امدادی بین‌المللی در آبهای مدیترانه نیز اقدام ابلهانه‌ی دیگری از همان قبیل است.

برادران و خواهران فلسطینی ! به خداوند حکیم و قدیر اعتماد کنید، قدرت خود را باور کنید و بر آن بیفزایید. و به پیروزی نهائی یقین داشته باشید و بدانید که : وَ لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ.

سیدعلی خامنه‌‌ای

11 خرداد 1389

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet