هدر موبایل
1389/03/11 15:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی:

هدف تشکیل کمیته بررسی در شورای امنیت اتلاف وقت است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان صلح و آزادی بر لزوم ارسال پرونده این جنایت رژیم صهیونیستی به دیوان بین الملل کیفری از سوی شورای امنیت تاکید کرد و اقدام این شورا در تشکیل کمیته بررسی را اقدامی در جهت اتلاف وقت خواند.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با مهر، با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان صلح و آزادی که حامل کمک های بشردوستانه به مردم بی دفاع غزه بود، اظهار داشت: جنایت ددمنشانه رژیم صهیونیستی که علیه کاروان آزادی اعمال شد و دهها نفر را به خاک و خون کشید اقدامی علیه کل جامعه بشریت بود  .

وی با اشاره به اینکه از هفته ها قبل اقدام انسانی کمک به غزه توسط رسانه های جهانی تبلیغ شده بود و همه از آن مطلع بودند، عنوان کرد: این حرکت که به عنوان یک حرکت نمادین و با هدف کمک رسانی به مردم مظلوم تحت محاصره غزه توسط دهها کشور دنیا و پیروان همه ادیان الهی صورت گرفته بود، حرکتی انسان دوستانه و مبتنی بر حقوق بشر بود.

 

حمله به کاروان صلح و آزادی حمله به همه کشورها بود

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی حمله به چنین کاروانی را حمله به همه کشورها و همه انسانها دانست و آن را به شدت محکوم کرد.

وی با تاکید براینکه باید در سطح جهان اسلام، سازمان کنفرانس اسلامی برای محکومیت رژیم صهیونیستی گام های عملی بردارد، گفت:  شورای امنیت سازمان ملل نیز باید اقدام اسرائیل را به عنوان یک تهدید علیه صلح و امنیت جهانی محکوم کند و تمهیدات لازم را برای ارائه پرونده این جنایت رژیم صهیونیستی به دیوان بین الملل کیفری جهت بررسی ابعاد این جنایت و بیان مجازاتی درخور انجام دهد.

بروجردی با بیان اینکه  اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در حال حاضر تنفر از این رژیم را حتی در درون جوامع غربی از جمله اروپا و آمریکا به اوج خود رسانده است، گفت: با این حرکت اسرائیل همه متوجه مظلومیت مردم بی دفاع غزه و وحشیگری رژیم صهیونیستی شدند.

 

لزوم اقدام عاجل برای کمک به مجروحان ومفقودان حادثه

به گفته وی باید اقدامات گسترده ای در جهت نجات مجروحان و ربوده شدگان توسط سازمان ملل متحد صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس همچنین در واکنش به بیانیه غیر الزام آورجلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر تشکیل کمیته ای بی طرف برای بررسی اقدام انجام شده توسط رژیم صهیونیستی نیزعنوان کرد: آمریکاییها همچنان حمایت بدون منطق و همه جانبه خود را از رژیم صهیونیستی ادامه می دهند، ضمن اینکه آمریکا با توجه به نفوذی که در شورای امنیت سازمان ملل دارد در برابر این پدیده شفاف و روشن همچنان با محکوم کردن این رژیم مخالفت می کند.

 

تشکیل کمیته بررسی در شورای امنیت اقدامی در راستای اتلاف وقت است

وی افزود: چه بررسی واضح تر از اینکه هم اکنون تابلوی روشن و شفافی از حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاروان صلح و آزادی در برابر دیدگان و انظار جهانیان قرار گرفته به طوری که همه جهان آنرا محکوم کرده اند پس به نظر می رسد که تشکیل کمیته بررسی اقدامی در راستای اتلاف وقت و به فراموشی سپرده شدن این جنایت صهیونیست ها باشد.

بروجردی در بیان دلیل حمله رژیم صهیونیستی به کاروان صلح و آزادی نیز اظهار داشت: صهیونیست ها با این حرکت خود نشان دادند که هم اکنون در اوج ضعف و زبونی قرار دارند چراکه در برابر نیروهای مقاومت و مردم نستوه غزه احساس ضعف کردند که حتی جلوی انتقال مقداری غذا و دارو را به این مردم بی دفاع گرفتند، بنابراین این نشان از افول قدرت رژیم صهیونیستی و حرکت به سوی نابودی کاملش دارد.

وی با بیان اینکه از هر منظری که به این موضوع نگاه کنیم این موضوع به ضرر رژیم صهیونیستی بود، گفت: هم اکنون جایگاه صهیونیست ها در افکار ملت های دنیا در پایین ترین حد خود قرار داد بطوری که تنفر جدیدی در جوامع اروپایی و آمریکایی نسبت به این رژیم جعلی به وجود آمده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet