هدر موبایل
1389/03/11 16:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در صورت صدور قطعنامه، ایران ازNPT خارج شود

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به لزوم استفاده از قدرت دیپلماسی مجلس:

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تصویب و صدور قطعنامه تحریمی تازه در شورای امنیت علیه ایران نمایندگان مردم باید در اقدامی انقلابی خروج از ان.پی.تی را در دستور کار قرار دهند، بر لزوم استفاده از قدرت دیپلماسی مجلس برای جلوگیری از صدور قطعنامه تازه در شورای امنیت تاکید کرد.

مصطفی کواکبیان در گفتگو با مهر، با اشاره به احتمال تصویب و صدور قطعنامه تحریمی در شورای امنیت علیه تهران، اظهار داشت: اگر قطعنامه تازه ای در شورای امنیت صادر شود با قطعا اجماع جهانی همراه نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است چین وروسیه در شرایطی در دام توطئه آمریکا وانگلیس بیافتند و با صدور قطعنامه علیه تهران همراهی کنند اما اعضای غیر دائم شورای امنیت مانند لبنان، برزیل وترکیه با تصویب قطعنامه تازه علیه کشورمان همراهی نخواهند کرد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیانیه تهران را راهکار مناسبی برای بیرون آمدن جمهوری اسلامی ایران از چالش هسته ای دانست و افزود: ایران در بیانیه تهران امتیازات بسیار زیادی را به غرب داده است تا قطعنامه تحریمی تازه ای در شورای امنیت به تصویب نرسانند.

وی هشدار داد: در صورت تصویب و صدور قطعنامه جدید در شورای امنیت علیه ایران نمایندگان مردم در خانه ملت باید در اقدامی انقلابی خروج از ان.پی.تی را در دستور کار قرار دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران عضو ان.پی.تی شده است تا از آن بهره ببرد نه اینکه دائما از آن ضربه بخورد.

وی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران باید در فرصت باقی مانده چانه زنی ها را متمرکز برروی دو کشور چین وروسیه کند، گفت: با توجه به اینکه در حدود یک هفته دیگر ریاست دوره ای شورای امنیت از لبنان گرفته می شود وبه مکزیک داده می شود پس ایران باید با مکزیک رایزنی های خود در خصوص عدم صدور قطعنامه تحریمی تازه در شورای امنیت تقویت کند.

کواکبیان بااشاره به اینکه درگیر شدن همزمان با غرب ودو کشور روسیه وچین به نفع ایران نیست، گفت: هنر دیپلماتیک ما باید این باشد که در عین درگیر نشدن با کشورهایی مثل روسیه وچین به آنها تفهیم کنیم که قرار نیست همیشه قوانین بازی قدرت در معادلات بین الملل وبازی با کارت ایران به همین شکل باقی بماند.

به گفته وی اگر قرار باشد که بازی قدرت در معادلات قدرت همینطور باقی بماند تهران نیز وارد بازی تازه ای با دو کشور چین و روسیه خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر داشتن دیپلماسی فعال جهت جلوگیری از صدور قطعنامه تازه، عنوان کرد: باید از قدرت دیپلماسی مجلس برای جلوگیری از صدور قطعنامه تحریمی تازه استفاده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet