هدر موبایل
1389/03/11 16:38:00
سرویس سیاسی
نماینده دومای روسیه:

جامعه جهانی باید اسرائیل را بازخواست کند

**درپی حمله شبانه کماندوهای رژیم صهیونیستی به کشتی‌های امدادرسان غزه، بسیاری از نمایندگان پارلمانی جهان این اقدام را محکوم کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازخبرگزاری فرانسه، اعضای اتحادیه اروپا درنشستی خواستار بررسی و تحقیق کامل درخصوص یورش رژیم صهیونیستی به کاروان امدادرسانی موسوم به آزادی غزه شدند.

نمایندگان اتحادیه  اروپا با ابراز تأسف از تهاجم رژیم صهیونیستی به کاروان امدادرسان به غزه، خواستار تحقیق کامل مقامات این رژیم درباره این تهاجم و همچنین گشایش بی قید و شرط راه‌های ارسال کمک‌های انسانی و غیرانسانی به غزه شدند.

براساس این گزارش، آلینت گروث و ایمگه هوگر دو تن از نمایندگان پارلمان آلمان که در ناوگان آزادی غزه حضور داشتند نیز از موضع گیری رژیم صهیونیستی در قبال این ناوگان به شدت انتقاد کردند.

درهمین حال، کنستانتین کاساچیف رییس کمیسیون امور بین‌المللی دومای روسیه با اشاره به حمله خونین نظامیان رژیم صیهونیستی به کشتی‌های کاروان صلح و آزادی غزه و کشته شدن شماری از افراد این کاروان گفت: جامعه جهانی باید بصورت فوری اسراییل را بخاطر حمله به کاروان غزه بازخواست کند.

همچنین، فدریک لوفبر سخنگوی حزب حاکم فرانسه با ابراز تاسف از اقدام اخیر رژیم صهیونیستی این اقدام را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی حزب یوام پی فرانسه که سارکوزی نیز از طرفداران نیز این حزب است و دولت و مجلس ملی فرانسه نیز در دست این حزب قرار دارد، خواستار رسیدگی به این جنایات شد.

گفتنی است که تقریبا تمامی کشورها وپارلمان های این کشورها از جمله ایران،مالزی، هلند ، فرانسه، انگلیس، اتریش، آلمان، پاکستان، هند، چین، ترکیه، برزیل و بسیاری کشورهای دیگر اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کردند؛ دراین میان آمریکا تنها به ابراز تاسف از این اقدام بسنده کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet