شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 17:34:00
سرویس سیاسی
لاریجانی خواستار شد:

پیگیری جدی مجازات رژیم صهیونیستی

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما سه کشور معتقدیم که مجازات رژیم صهیونیستی باید به صورت جدی پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی لاریجانی در پایان نشست تروئیکای بین المجالس کشورهای آسیایی، در جمع خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی گفت: خوشبختانه این نشست با توجه به شرایط خاص کنونی حامل پیام های گوناگون بود.

وی با بیان اینکه تروئیکای بین المجالس متشکل از روسای مجالس کشورهای اندونزی، سوریه و جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما در این نشست شاهد بحث های جدی از طرف دوستانمان از مجالس سوریه و اندونزی بودیم.

رئیس مجلس گفت: در این جلسه باتوجه به حوادث رخ داده شده نائب رئیس مجلس فلسطین نیز حضور داشت و رئیس مجلس تشریعی فلسطین نیز به صورت ویدئو کنفرانس با جلسه امروز همراه بود.

 لاریجانی با اشاره به اینکه کشور افغانستان در سطح نائب رئیسی مجلس در این نشست حاضر شده بود، گفت: ایشان نیز در این نشست کمک هایی به دیگر کشورها کردند.

وی با اشاره به مورد حمله قرار دادن ناوگان آزادی از سوی رژیم صهیونیستی گفت: براساس شرایطی که در آن قرار داریم و با حوادثی تلخ و دردناکی که مواجه هستیم و پس از سال ها محاصره غزه، در یک اقدام ابتکاری کشور دوست و برادرمان ترکیه کشتی هایی را که حامل کمک های بشردوستانه دیگر کشورها بود را از جهت کمک به مردم غزه آماده کرده بود که در یک اقدام صبوحانه توسط رژیم اشغالگر فلسطین مورد حمله قرار گرفت.

لاریجانی با اعلام اینکه این اجلاس از کشور دوست و برادر ترکیه پشتیبانی می کند، گفت: معتقدیم این جنایت باید ریشه یابی و پیگیری شود و این رژیم صفاک توسط مجامع بین المللی به جهانیت شناخته شود.

وی با بیان اینکه جنایتکار شمردن رژیم صهیونیستی توسط مجامع بین المللی جزء یکی از بندهای این نشست بود، گفت: مجازات از طریق شورای امنیت از طریق فصل هفتم این نشست باشد.

لاریجانی با بیان اینکه بعید می دانیم امریکا و کشورهای غربی که پشت سر اسرائیل قرار دارند این اقدامات را برتابند، افزود: این صدای کشورهای آسیایی است.

رئیس مجلس تصریح کرد: ما سه کشور معتقدیم که مجازات رژیم صهیونیستی باید به طور جدی پیگیری شود و معتقدیم نباید رفتار سبوعانه اسرائیل در اراده کشورهای مختلف تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر کمک رسانی به مردم غزه و فلسطین گفت: این کمک رسانی باید با روش های مختلفی پیگیری شود حتی از همین روشی که کشور ترکیه استفاده کرد تا حصار غزه شکسته شود.

رئیس مجلس در ادامه سخنانش افزود: از کشورهای همسایه فلسطین می خواهیم گذرگاه رفح را باز کنند. ما این موضوع را در بندی از این اجلاس آورده ایم تا مردم به حداقل ها برسند.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به اینکه در فلسطین ماجراهایی از جمله تغییر هویت قدس، تخریب اماکن اسلامی صورت می گیرد، افزود: نکاتی وجود دارد که اصرار داریم یونسکو و سازمان ملل در این موارد فعال باشند.

وی با اشاره به اینکه در کشور افغانستان مجسمه ای به سرقت می رود و همه سازمان های بین المللی صدایشان در می آید، تصریح کرد: مسر هستیم که در این بحث (تخریب اماکن اسلامی و هویت قدس) از طریق مجامع بین المللی پیگیری شود و این مجامع کار خود را انجام دهند.

رئیس مجلس با سپاسگزاری از بیانیه رهبر معظم انقلاب گفت: این بیانیه در این نشست قرائت شد و جزء اسناد این اجلاس درآمد امیدواریم این اقدام شروعی برای حرکت به سوی شکست حصر غزه باشد.

علی لاریجانی در خاتمه افزود: از ظرفیت مجامع بین المللی برای پیگیری محاصره غزه استفاده شود و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه برسد.


لاریجانی نیز در پاسخ به سوالی که دیگر خبرنگاران که آن را طرح کرده بودند مبنی بر اینکه آیا ایران نمی خواهد اقدام جدی صورت دهد، گفت: شما مطلع هستید که عزم ایران و دفاع از مردم فلسطین جدی است.

وی تاکید کرد: ما اهل حرف نیستیم و عملگرا برخورد می کنیم. مردم فلسطین هم این موضوع را تاکید کرد.

رییس مجلس ضمن کمک رسانی به مردم غزه تصریح کرد: راه های کمک رسانی را خداوند نشان داده و ما در این موقف و اجلاس از همین روش کمک رسانی کاروانی که کشور ترکیه انجام داد حمایت کردیم و حاضر هستیم مشارکت نماییم.

لاریجانی در ادامه در پاسخ به خبرنگار دیگری گفت: ما در این نشست از کشورهای آسیایی عضو تروئیکای مجالس آسیایی خواستیم که روابط سیاسی و اقتصادی خود را قطع نمایند.

رئیس مجلس با بیان اینکه این پیشنهاد (قطع روابط سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی) از سوی رئیس مجلس سوریه طرح شده است، گفت: متاسفانه برخی کشورهای اسلامی و عرب ارتباط اقتصادی و سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی دارند؛ البته اکنون شرایط عوض شده و باید فشار آورد و پی گیری کرد تا این نظر عوض شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet