هدر موبایل
1389/03/11 18:51:00
سرویس فرهنگی

استقبال جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی از افزوده شدن آثار برگزیده به آرشیو کتابخانه مجلس

** دبیر جشنواره پایان‌نامه‌های سال دانشجویی بر کاربردی‌تر شدن استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویی تأکید کرد و گفت: دبیرخانه این جشنواره آماده همکاری با بخش پایان‌نامه‌های کتابخانه مجلس شورای اسلامی جهت افزوده شدن یک نسخه از پایان‌نامه‌های فاخر به آرشیو این کتابخانه است.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی کتابخانه مجلس شورای اسلامی، محمد سلگی دبیر جشنواره چهاردهمین دوره پایا‌ن‌نامه سال دانشجویی با تأکید بر کاربردی‌تر شدن استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویی و در دسترس قرار گرفتن محققان گفت: باید شرایطی فراهم شود تا پایان‌نامه‌های فاخر دانشجویان مقطه کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته‌ها به ویژه رشته‌های علوم انسانی در دسترس مراجعان به کتابخانه‌های مرکزی تهران و سایر شهرستان‌ها قرار گیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که دبیرخانه جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی در این رساتا چه اقداماتی انجام خواهد داد، افزود: ما در وضعیت موجود نمی‌توانیم پایان‌نامه‌ها را بدون تمایل مولف ارائه دهیم، اما در صورتیکه دانشجو خود مایل به انجام این کار باشد، ما می‌توانیم پایان‌نامه‌های برگزیده، شاسته‌تقدیر و یا حتی پایان‌نامه‌های مناسبی را به دلیل محدودیت برگزیده یا شایسته تقدیر انتخاب نشده‌اند را به مخزن کتابخانه‌های مرجع مانند ملی و مجلس وارد کنیم.

سلگی گفت: ما در نظر داریم، از دوره آینده فراخوان و اطلاع‌رسانی دریافت پایان‌نامه‌ها را دو مرحله‌ای انجام دهیم، در این صورت ما با تعداد پایان‌نامه‌های بسیاری روبرو خواهیم بود و وضعیت روشن‌تر‌ و مشخص‌تری از پایان‌نامه‌های موجود در هر حوزه خواهیم داشت، بنابراین می‌توانیم این پایان‌نامه ها را معرفی و حتی با اجازه مولف یک نسخه‌ از آن را در اختیار مراجعان و محققان کتابخانه مجلس شورای اسلامی قرار دهیم.

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی افزود: هم‌اکنون نیز اطلاعات کتاب‌شناسی پایا‌ن‌نامه روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی قرار دارد و در ویژه‌نامه هر دوره نیز این اطلاعات منتشر می‌شود، ما می‌توانیم این اطلاعات را در اختیار بخش پایان‌نامه‌های کتابخانه مجلس قرار دهیم.

سلگی گفت: برای تسهیل ارائه یک نسخه از هر پایان‌نامه به کتابخانه مجلس شورای اسلامی می‌توانیم از سال آینده تبصره‌ای در فراخوان اضافه کنیم مبنی بر اینکه هر دانشجو دو نسخه از پایان‌نامه خود را ارسال کند، یک نسخه برای بررسی در انتشارات و یک نسخه برای ارائه به کتابخانه‌های مرجع و افزوده شدن به آرشیو  پایان‌نامه‌‌های کتابخانه‌های بزرگ، هم‌چون مجلس شورای اسلامی و ملی.

وی در پایان گفت: ما آمادگی تعامل با کتاب‌خانه‌های مرجع مانند کتابخانه مجلس شورای اسلامی را در جهت ارائه پایان‌نامه‌های دانشجویی داریم و از آن استقبال می‌کنیم. برای مبادله پایان‌نامه‌ها نیز در صورت صلاحدید مسئولان کتابخانه مجلس شورای اسلامی جهت همکاری آماده هستیم.

یادآوری می‌شود، چهاردهمین دوره پایان‌نامه سال دانشجویی صبح روز گذشته دوشنبه 10 خرداد در تالار شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار و از 19 پایان‌نامه برگزیده و 23 پایان‌نامه شایسته تقدیر تجلیل شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet