شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 18:57:00
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

نباید امام خمینی را تک بعدی دید

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار معرفی شخصیت امام خمینی به صورت کامل و جامع به همه نسل های جوان و دنیای امروز شد و خاطرنشان ساخت: نباید امام(ره) را تک بعدی دید.

"ستار هدایت خواه" درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌های امام راحل باید به چه نحوی منتشر شود که ضمن جامع و کامل بودن بتواند نسل جوان ما را بیشتر با اندیشه‌های ایشان آشنا نماید، گفت: با توجه به اینکه اندیشه های امام (ره) از متن معارف دینی ما و از طرفی ناظر به شرایط و نیازهای زمانی ما است به طور قطع در این زمینه مسئولیت مستقیم متوجه همه دستگاه های کشور می شود که این اندیشه ها را دردسترس همه جوانان قرار دهند.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: براین اساس برای انتقال اندیشه های امام باید شیوه ای مدنظر قرار گیرد که اولا با زبان قابل فهم جوانان ما باشد و ثانیا ناظر به اولویت هایی باشد که جامعه ما با آن روبه رو است.
وی مورد سوم را نیز تطبیق شرایط فعلی با شرایطی که امام (ره) درآن قرارداشت، عنوان کرد و افزود: علاوه براین باید بسیاری از اندیشه های امام(ره) در عرصه های مختلف فلسفی، عرفانی، سیاسی و  اجتماعی را شرح و بسط داد.
هدایت خواه افزود: این کار باید از سوی کسانی صورت گیرد که فهم درستی از اندیشه ها و افکار امام خمینی(ره) دارند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس براین اساس با اعلام اینکه نباید امام را تک بعدی دید، به ذکر نمونه هایی پرداخت و گفت: به عنوان نمونه امام(ره) در عرصه سیاسی یک سیاستمدار زبردست، در عرصه عرفانی یک عارف به تمام معنا، در فلسفه یکی فیلسوف قهار و در عرصه تفسیر قرآن، ید طولایی داشتند.
وی براساس این ویژگی ها، خواستار معرفی شخصیت امام  به صورت کامل و جامع هم به نسل جوان و هم به دنیای امروز شد.
هدایت خواه در این راستا به ذکر نمونه ای پرداخت و اظهارکرد: شاید یکی از ابعاد وجودی امام که برای نسل امروز جالب باشد تاثیرگذاری ایشان در دنیای امروز بوده که این تاثیر گذاری منحصر به 30 سال اول انقلاب نبوده وهرچه جلوتر آمده این تاثیرگذاری شدت بیشتری پیدا کرده است.
وی بر این اساس تاکید کرد: حرکت های سیاسی و فکری که متاثر از اندیشه های امام در دنیا شکل گرفته و می گیرد باید از طریق صداو سیما، هنرمندان و همه کسانی که دست اندرکار معارف اسلامی هستند باید به نسل جوان منتقل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet