خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/02 15:31:00
سرویس اقتصادی

گرامی مقدم خواستار اجرای کامل قانون سهمیه بندی بنزین توسط دولت شد

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بجنورد گفت: تا زمانی که مجلس در مورد قانونی تفسیر مشخصی نکرده است، مجری آن چیزی را اجرا می‌کند که از قانون می‌فهمد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، اسماعیل گرامی مقدم در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس خاطرنشان کرد: حضرتعالی در پاسخ به یکی از تذکرات فرمودید که برخی از نمایندگان در مورد مصوبه مجلس در خصوص بنزین دیدگاه شما را ندارند اگر چه این حرف درستی است و ما در مجلس دیدگاه‌های مختلفی در خصوص قوانین داریم اما آنچه که به تصویب می‌رسد، قانون است و می‌بایست اجرا شود و ما تا به امروز پاسخی از هیات رئیسه نشنیده‌ایم که به هر حال چه کسی ضامن اجرای قانون است.

وی افزود: بخشی از قانون در خصوص سهمیه بندی بنزین اجرا شده اما بخشی دیگر اجرا نشده است و شما باید دولت را ملزم به اجرای کامل مصوبه مجلس کنید.

باهنر در پاسخ به این تذکر نماینده بجنورد گفت: ما باید دو مساله را از هم تفکیک کنیم. بر فرض عدم اجرای قانون توسط دولت نمی‌تواند در قالب تذکر آیین نامه‌ای قرار گیرد بلکه باید بصورت سوال یا تذکر کتبی یا استیضاح یا نطق پیش از دستور یا تحقیق و تفحص مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر اختلاف برداشت از قانون باشد یا دولت باید تقاضای تفسیر کند یا نمایندگانی که مدعی هستند مر قانون اجرا نمی‌شود، والا در اجرای قانون مجری آن چیزی را اجرا می‌کند که خود از قانون می‌فهمد. اصول حقوقی این را می‌گوید. قاضی نیز حکمی را می‌دهد که از قانون می‌فهمند و برداشت می‌کند.

باهنر ادامه داد: اگر اختلاف نظری بود راه قانونی دارد یعنی حضرتعالی با تعداد دیگری از دوستان می‌توانید تقاضای تفسیر کنید و بعد در مورد آن بحث می‌شود یا نظر شما تایید می‌شود یا نظر من یا نظر سوم دیگر.

رئیس جلسه تصریح کرد: ولی تا زمانی که مجلس تفسیر مشخصی نکرده، مجری آن چیزی را اجرا می‌کند که از قانون برداشت می‌کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet