هدر موبایل
1389/03/11 19:24:00
سرویس کمیسیون ها
اعزازی خواستار شد؛

جلوگیری از به وجود آمدن فاجعه زیست محیطی در بناب

**نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی درباره به وجود آمدن فاجعه زیست محیطی در شهرستان های مراغه و بناب هشدار داد.

ضیاءاله اعزازی ملکی درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به آلودگی زیست محیطی که کارخانه «کاوه سودا» در شهرستان های بناب و مراغه ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: پس آب های حاصل از فعالیت این کارخانه مزارع کشاورزی این مناطق را خراب و زندگی مردم این منطقه را با مشکل زیادی مواجه کرده است.

نماینده بناب با اعلام اینکه فعالیت کارخانه «کاوه سودا» در حوزه انتخابیه اش باعث شده که 20 هزار نفر شغل خود را از دست داده و بیکار شوند، افزود: این کارخانه در این منطقه تنها برای 400 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی از بین رفتن زمین های کشاورزی منطقه به دلیل آلودگی زیست محیطی حاصل از فعالیت کارخانه «کاوه سودا» را عامل بیکار شدن 20 هزار نفر از موکلانش عنوان کرد.

اعزازی تصریح کرد: بیکاری بوجود آمده در حوزه انتخابیه اش برعکس سایر نقاط کشور است که معمولا ایجاد کارخانه ها در آن مناطق اشتغال ایجاد می کند.

نماینده بناب در عین حال با اعلام اینکه اقدامات خوبی از سوی مسئولان استانی و محلی برای کنترل آلودگی های زیست محیطی این کارخانه صورت گرفته، افزود: این اقدامات هنوز مشکلات منطقه را حل نکرده و پساب های حاصل از فعالیت کارخانه «کاوه سودا» حتی سلامت آب آشامیدنی مردم منطقه را نیز تهدید می کند.

وی براین اساس خواستار ادامه اقدامات مسئولان برای کنترل آلودگی های زیست محیطی در منطقه شد و گفت: باید مسئولان از همان ابتدا که مجوز تاسیس کارخانه ای را می دهند به مسایل زیست محیطی توجه کنند تا بعد از ایجاد کارخانه نه حق مردم ضایع شود و نه سرمایه گذاران آسیب ببینند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet