هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پرویز سروری:

تعامل مجلس هشتم با سایر قوا در بالاترین سطح صورت گرفت

سرویس سیاسی
**پرویز سروری گفت: مجلس هشتم در عین حفظ استقلال خود، تعامل با سایر قوا را در بالاترین سطح به ظهور رسانده است.
سه‌شنبه 11 خرداد 1389 ساعت 19:43

پرویز سروری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهارداشت: نقش مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران به واسطه اختیارات وسیعی که قانون اساسی به مجلس داده است، نقش بسیار تعیین کننده ای است.

وی افزود: اختیاراتی از جمله تحقیق و تفحص، سوال، تذکر و استیضاح، قدرت مجلس را به مراتب افزایش داده و مجلس را در جایگاهی عالی قرار داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اصل تفکیک قوا در قانون اساسی، خاطر نشان کرد: مدیریت مجلس علاوه برحفظ شان و جایگاه مجلس و نمایندگان، باید موضوع تعامل و همکاری با سایر قوا را در عین حفظ استقلال مجلس در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم تهران گفت: هیچ یک از قوای مقننه، مجریه و قضاییه نمی توانند به تنهایی بار کشور را به منزل برسانند و سه قوه می توانند هماهنگ با هم، با حفظ مواضع مستقل خود، کشور را در پیمودن مسیر توسعه یاری کنند.

سروری تاکید کرد: ایجاد راهکارهای مناسب برای تعامل سازنده بین قوای سه گانه یکی از مهمترین وظایف روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه است.

وی اظهارداشت: مجلس هشتم تا کنون توانسته است در عین حال که استقلال خود را حفظ کرده است، تعامل با قوای دیگر را در بالاترین سطح به نمایش بگذارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000