شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/11 19:48:00
سرویس اقتصادی
کرمی راد به خانه ملت گفت:

تشکیل هیات واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی با حضور وزرای مربوط

**نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی بر هئیت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی، گفت: بررسی موضوع فعالیت و نحوه واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی با حضور مسئولان دستگاه های مربوط انجام می شود.

محمد کرمی‌راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مسئولان سازمان خصوصی سازی، وزارت دادگستری، وزرات امور اقتصادی و دارایی، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون در جلسات این هیات حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه واگذاری های بر اساس قانون اصل 44 صورت می گیرد، تصریح کرد: برابر قانون اصل 44 باید شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود. در این واگذاری شرکت‌های دولتی به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند تا با توجه به نوح فعالیت و نحوه واگذاری مورد بررسی قرار گیرند.
کرمی راد ادامه داد: شرکتهای دولتی به گونه های مختلف از جمله بورس، سهام، مزایده و مذاکره به بخش خصوصی واگذار می‌شود. در این جلسات علاوه بر بررسی نحوه واگذاری، تعیین آیین نامه و تغییر در اساسنامه، همچنین در خصوص قیمت گذاری و تعیین زمانی واگذاری شرکت مذکور بحث و تبادل نظر می شود. 
ناظر مجلس بر این شورا با اشاره به اینکه آمار دقیقی مبنی بر تعداد واگذاری بنگاه ها به بخش خصوصی ندارم، گفت: با توجه به اینکه در این واگذاری های برخی شرکت های به دلیل عدم فعالیت، بازدهی مناسب و بدهکاری منحل می شود در سال جاری 13 هزار میلیارد تومان واگذاری صورت گیرد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet