هدر موبایل
1389/03/11 20:05:00
سرویس سیاسی
درپی اعتراضات اخیر خیابانی تایلند صورت گرفت؛

احضار نخست وزیر و درخواست انحلال پارلمان

**پارلمان تایلند "آبهیسیت وجاجیوا" را به خاطر به کارگیری خشونت علیه معترضین فراخواند، این درحالی است که نخست وزیر اعلام آمادگی کرده بود پارلمان منحل و انتخابات مجدد برگزار شود.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی. بی. سی، پارلمان تایلند نخست وزیر این کشور را برای توضیح در خصوص سرکوب خونین معترضین در بانکوک، فراخواند؛ درحالیکه یک روز پیش نخست وزیر این کشور اعلام کرده بود پارلمان منحل و انتخابات مجدد برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید: پارلمان خواستار پاسخگویی "آبهیسیت وجاجیوا" نخست وزیر تایلند در زمینه به کارگیری خشونت و کشتار علیه معترضین و عدم گفتگو با آنان شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: نخست وزیر این کشور گفته است که تا زمانی که سرخ جامه‌گان به اعتراض خود پایان ندهند، هیچ گفت‌وگوئی را با معترضین صورت نخواهد داد.

این درحالی است که آبهیسیت وجاجیوا نخست وزیر تایلند، روز دوشنبه اعلام کرده بود که در صورت تحقق شرایطی که در زمینه صلح در این کشور پیشنهاد کرده بود، مجلس این کشور منحل و انتخابات عمومی برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، نخست وزیر تایلند اعلام کرد که کشورهای خارجی علاقه مند به سرمایه‌گذاری در تایلند هستند و بر همین اساس از ایجاد شرایط باثبات سیاسی در این کشور حمایت می‌کنند.

گفتنی است، سازمان ملل متحد در واکنش به بحران تایلند خواستار انجام گفتگو برای پایان درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای دولتی شده است؛ اما دولت تایلند این پیشنهاد را رد کرده است.

معترضان که به سرخ جامه‌گان شهرت یافته‌اند، از چند ماه قبل در بانکوک تحصن کرده‌اند. آنها خواهان استعفای آبهیسیت وجاجیوا، نخست وزیر تایلند و برگزاری انتخابات مجدد هستند و در جریان اعتراضاتی که از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه می در این کشور صورت گرفت، ‪ ۸۸نفر جان خود را از دست دادند و  حدود 2 هزار نفر زخمی شدند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet