هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی:

ریشه‌د‌ار کردن افکار امام در ذهن جوانان نیازمند فرهنگ‌سازی است

سرویس فرهنگی
**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، سیره عملی امام خمینی(ره) نباید به گونه ای نشان داده شود که غیرقابل دسترس برای عموم و خاص خود ایشان باشد.
چهارشنبه 12 خرداد 1389 ساعت 08:38

"سیداحمدرضا دستغیب" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌های امام راحل  باید به چه نحوی منتشر شود که ضمن جامع و کامل بودن بتواند نسل جوان ما را بیشتر با اندیشه‌های ایشان آشنا نماید، گفت: اولین نکته ای که برای نشر آثار امام خمینی (ره) می بایست مدنظر داشت تفکرات و رفتارهای ایشان است که باید برای مردم ملموس و اجرایی باشد.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یعنی ارادت و محبت ما باعث این نشود که رفتارها و سیره عملی حضرت امام را به گونه ای نشان دهیم که غیرقابل دسترسی و خاص خود ایشان باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: نکته بعدی حائز اهمیت در این خصوص ریشه ای کردن افکار و فرمایشات حضرت امام در ذهن جوانان به شکل نیاز سنجی و فرهنگ سازی در جامعه است.

وی در توضیخ این بخش از سخنان خود، افزود: یعنی اینکه هر جوان نسبت به نیاز و تفکری که دارد بتواند از قسمتی از بیانات و انوار روحانی و گهربار حضرت امام (ره) استفاده نماید.

نماینده شیرازاضافه کرد: به این شکل هم جوان بهترین راه را انتخاب نموده و هم تفکرات امام(ره) در جامعه نشر و بسط پیدا خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یکی دیگر از عواملی که باعث نشر تفکر حضرت امام (ره) در جامعه می شود را عامل بودن مسوولین نظام و خصوصا روحانیت معزز به افکار و کردارهای ایشان عنوان کرد.

وی افزود: چراکه مردم برای انتخاب راه خود به رهبران خود نظر دارند و امروز اگر ما پیش از پیش تفکرات و نظرات حضرت امام را در تصمیم گیری ها، اعتقادات و قضاوت های خود لحاظ نمائیم مردم نیز همچون مسوولین در قضاوت ها و انجام امور روزمره خود به ایشان تاسی خواهند جست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000