شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 11:37:00
سرویس کمیسیون ها
محمدرضا حسین​نژاد:

باید هنگام بودجه‌ریزی به فکر مشکلات خرمشهر باشیم

**به مناسبت آزادسازی خرمشهر مراسمی در تجلیل از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس به ویژه رزمندگانی که در عملیات آزادسازی خرمشهر شرکت کرده بودند برگزار شد.

در این مراسم که در محل نماز جمعه شیروان برپا شد از محمدرضا حسین‌نژاد نماینده مردم شریف شیروان در مجلس شورای اسلامی به عنوان رزمنده حاضر در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد تقدیر به عمل آمد.

محمدرضا حسین‌نژاد در گفتگو با روزنامه خراسان شمالی در توضیح فضای آن زمان خود و جبهه‌های حق علیه باطل گفت: من به عنوان داوطلب 17ساله بسیجی عازم جبهه‌ها شده بودم و در تیپ 21 امام رضا(ع) به فرماندهی شهید ولی‌الله چراغچی به سپاه اسلام خدمت می‌کردم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در بازگویی خاطرات روز آزادسازی خرمشهر افزود: ما از شمال خرمشهر وارد این شهر شدیم. جایی بود به نام نعل اسبی که ما محافظت از آن را بر عهده داشتیم. هنوز خمپاره‌های زمانی بر سر رزمندگان ایرانی ریخته می‌شد. این خمپاره‌ها را عراقی‌ها به این دلیل شلیک می‌کردند که قبل از اصابت به زمین منفجر می‌شد. بالای سر منفجر می‌شد و همین سبب افزایش تلفات می‌شد. به هر حال در این فضا با وجود شلیک‌های مستقیم رزمندگان آزادسازی خرمشهر را حفظ کرده بودند و اجازه نمی‌دادند که دشمن از شکستی که خورده فکر بازگشت به سرش بزند و بخواهد جبران کند.

حسین‌نژاد در یادآوری و مرور خاطره آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: وقتی به آن روز و آن فشاری که دشمن بعثی به رزمندگان وارد می‌کرد تا شکستش را جبران کند فکر می‌کنم تنها فرمایش امام راحل را به یاد می‌آورم که فرمود این میسر نیست مگر اینکه بگوییم خرمشهر را خدا آزاد کرد و از اراده خداوند و توکل و ایمان و اطاعت رزمندگان از امام راحل چنین اتفاق مهم و خطیری میسر شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی از خاطرات عملیات بیت‌المقدس گفت و تأکید کرد: در این عملیات از ناحیه پای راست زخمی شدم. پای چپم هم ترکش خورد.

حسین‌نژاد همچنین درباره خاطرات 8 سال دفاع مقدس گفت: بعدها دوباره در عملیات‌های دفاع مقدس حاضر شدم. در ارتفاعات مسلم‌بن عقیل که روبه‌روی مندلی عراق بود حاضر شدم. همچنین در مناطق جنگی دیگری هم حاضر شدم اما حال و هوای آزادسازی خرمشهر منحصر به فرد بود.
نماینده مردم شیروان که اینک عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی است در پاسخ به این پرسش که اینک و با حضور در مجلس آن هم کمیسیون عمران درباره خرمشهر کاری کرده‌اید یا نه؟ پاسخ داد: بله ما در کمیسیون عمران دستکم با برنامه‌هایی که برای خرمشهر و آبادانی آن قرار است انجام بگیرد با دید مثبت و باز برخورد می‌کنیم.

حسین‌نژاد تأکید کرد: زمانی که من فرماندار چناران بودم به اتفاق دیگر مسئولین (حدود 3 سال قبل) بازدیدی از مناطق جنگی به ویژه شلمچه و خرمشهر داشتیم. دوباره خاطرات آن زمان برای من و همراهانم زنده شد. حضور روح شهدا در این منطقه آنجا را عطرآگین کرده است اما خرمشهر بر اساس میزان خساراتی که در 8 سال دفاع مقدس متحمل شده است باید به طور ویژه از نظر زیرساختی مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس هیأت دولت در روز آزادسازی خرمشهر گفت: مشکل آب خرمشهر مسئله جدی است که کمیسیون عمران هم برای رفع آن تلاش‌هایی داشته است و امیدواریم که با تلاش دولت و مجلس هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود. حسین‌نژاد تأکید کرد: ما به عنوان نمایندگان امروز مجلس و رزمندگان دیروز در حماسه دفاع مقدس باید به هنگام بودجه‌ریزی بیشتر به خرمشهر و معضلات و مشکلاتش توجه کنیم و صرفاً نباید موضوع به آزادسازی خرمشهر و روز آن محدود شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet