روز مجلس
1389/03/12 09:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

در پروسه اجرایی برخورد با معضلات فرهنگی و اجتماعی چالش‌ داریم

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ‌در پروسه اجرایی برخورد با معضلات فرهنگی و اجتماعی با چالش‌ روبه‌رو هستیم.

به گزارش ایسنا،‌ "محمدرضا محسنی ثانی" در دومین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار در سالن شهید فرودی فرمانداری با بیان این‌که آنچه باید در دستور کار جدی قرار گیرد، طرح مهندسی کشور به عنوان موکدات مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: ما در این خصوص مشکل قانونی نداریم و شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس قانون لازم در خصوص برخورد با معضلات فرهنگی و اجتماعی را تصویب نموده‌اند، اما در پروسه اجرایی با چالش‌هایی روبه‌رو هستیم.

وی به ابلاغ برنامه 5 ساله دوم توسعه توسط مقام معظم رهبری در سال گذشته و تاکید ایشان در این برنامه به مسائل فرهنگی اشاره کرد و اظهار گلایه مراجع تقلید و شخصیت‌های کشور را مربوط به درست عمل نکردن در این حوزه دانست.

وی همچنین با اشاره به معطل ماندن اصل امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اصول قانون اساسی اظهار امیدواری کرد که در برنامه 5 ساله دوم و با عنایت به برنامه چهارم توسعه، تعمیمات لازم در این راستا انجام گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ گونه عذر و بهانه‌ای‌ از دستگاه‌های اجرایی شهرستان در خصوص عقب‌افتادگی از شاخص‌های استانی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به تلاش بخش عمده‌ای از دستگاه‌های اجرایی شهرستان جهت ارتقای شاخص‌های شهرستان به معدل استان و در مواردی بالاتر از آن، گفت: متاسفانه برخی از دستگاه‌ها در این راستا ماموریت خود را به درستی انجام ندادند که امیدواریم از فرصت ایجاد شده در جهت ارتقای شاخص‌ها استفاده نمایند.

وی افزود:‌ نمایندگان مردم این شهرستان جهت پیگیری مسائل دستگا‌ه‌های مذکور از طریق استان، دستگاه‌های مرکزی و وزارت‌خانه‌های مربوطه اعلام آمادگی می‌کنند.

محسنی در خصوص تاخیر 6 ماهه برنامه 5 ساله دوم توسعه، تصریح کرد: هر چند فصل مطلوب اجرایی یعنی 3 ماه اولیه سال را پشت سر گذاشتیم، اما امیدواریم که در سال همت مضاعف و کار مضاعف این مساله جبران شود.

وی همچنین از صدور مجوز توسط وزیر صنایع و معادن جهت اتخاذ تصمیم لازم توسط بانک صنعت و معدن شهرستان برای پروژه‌هایی تا سقف یک میلیارد تومان خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet