هدر موبایل
1389/03/12 09:28:00
سرویس کمیسیون ها

هفته پرکار نمایندگان استان کرمانشاه

**در هفته‌ای که گذشت نمایندگان هرکدام برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه‌شان به آنجا رفتند. تعطیلی یک‌هفته‌ای مجلس شورای اسلامی به معنای تعطیل شدن کار نماینده‌ها نیست بلکه آنها برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه‌شان و بازدید نزدیک از مسائل و مشکلات استان و شهر متبوع خود از این فرصت استفاده کرده تا بتوانند مطالبات جدی خود را در جلسات بعدی مجلس مطرح کنند.

 

نمایندگان استان کرمانشاه نیز همانند سایر نمایندگان استان‌ها برای سرکشی به حوزه انتخابیه‌شان رفتند تا از نزدیک با جدیدترین مسائل منطقه آشنا شوند.

صمد فدایی نماینده مردم سنقر و کلیایی است که به شهرستان سنقر رفته است. وی در رابطه با اقداماتی که تاکنون در این سفر به کرمانشاه انجام داده است به هفته نامه باختر گفت: من طی این چند روز بیشتر بازدیدهایی را انجام دادم. آزمون استخدامی معلمین نیز در ا‌ین مدت برگزار شد که علاوه بر سنقر و کلیایی از محل برگزاری این آزمون در صحنه و کنگاور نیز بازدید داشتم که مجموعاً سه حوزه امتحانی را توانستم بازدید کنم.فدایی در ادامه افزود: ملاقات‌های مردمی و بازدید از محلات عمومی و پروژه‌ها نیز از دیگر برنامه‌های من در این مدت بوده است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در نهایت اظهار داشت: هماهنگی‌هایی با ادارات کلی صورت گرفته که نشست‌هایی با آنها و با استاندار محترم نیز داشتم و روز دوشنبه نیز به تهران رفتم تا در آخر هفته دوباره به سنقر برای انجام سایر امور برنامه‌ریزی شده برگردم.

جهانبخش امینی دیگر نماینده استان کرمانشاه نیز درباره اخبار حوزه انتخابیه‌اش گفت: پنج‌شنبه گذشته جلسه‌ای با رؤسای شورای استان‌های سراسر کشور در کرمانشاه و با حضور استاندار محترم داشتیم که در آن جلسه درباره تفکیک وظایف اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس بحث شد و قرار بر این شد که نمایندگان به کارهای کلان‌تر و مباحث مربوط به قانونگذاری و نظارت که وظایف اصلی آنهاست بپردازند و اعضای شورای شهر نیز مسئولیت انجام کارهای شهری و روستایی را بر عهده داشته باشند و امور داخلی استان به شورای شهر سپرده شود تا فرصت بیشتری برای نمایندگان به منظور تصمیمات کلان‌تر آنها به وجود آید.

امینی در ادامه افزود: ملاقات‌های مردمی و حضور در دفتر کار تا ساعت یک بامداد و پاسخگویی به نزدیک 250هزار نفر ارباب رجوع، بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی و یک مرکز بهداشتی- درمانی از دیگر کارهایی بود که بنده در این مدت در حوزه انتخابیه‌ام انجام داد‌م.

نماینده مردم کرمانشاه درباره برنامه‌هایی که برای روزهای آخر هفته در استان دارد نیز گفت: قرار است از بعضی ادارات بازدید داشته باشم و همچنین با آقای جاسبی قرار است از یکسری از پروژه‌ها بازدید کنیم و بحث توسعه مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه در مرکز را با حضور جاسبی پیگیری کنیم. همچنین حضور در سمیناری درباره پژوهش از دیگر برنامه‌های کاری من برای روزهای آینده است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آبادغرب و دالاهو نیز در این هفته از حوزه انتخابیه‌اش بازدید کرد. وی در رابطه با اقداماتی که در این سفر انجام داد، گفت: اولین مسئله‌ای که در اسلام‌آبادغرب به دنبال آن هستم ایجاد منطقه ویژه اسلام‌آبادغرب است که هر یک ماه یک بار جلسه ویژه‌ای در استان در این‌باره برگزار می‌شود تا به مسائل مربوط به بحران بیکاری در این منطقه رسیدگی کنیم. این جلسات با حضور سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم کارخانه‌های شیشه‌سازی، کابل و آجر سبک را در این منطقه ایجاد و تأسیس کنیم.

فلاحت‌پیشه در ادامه تأکید کرد: دومین کاری که بنده در این مدت انجام دادم کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به گهواره و خط انتقال گاز وگازکشی به این شهر و روستاهایی که تا شعاع 15 کیلومتری آن قرار دارد از دیگر مواردی است که می‌توانم به آن اشاره کنم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث تأمین بودجه و بحران شهری اسلام‌آباد و اعتباراتی که برای آسفالت معابر و مهندسی رودخانه‌های درمنی و برف‌آباد باید تخصیص یابد از جمله مواردی است که در این مدت آنها را پیگیری کردم.فلاحت‌پیشه در ادامه با اشاره به بحث دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی استان کرمانشاه گفت: این مسئله از معدود مصوبات استانی است که هنوز کاری برایش انجام نشده است، چون همیشه عده‌ای در این زمینه کارشکنی کردند. من معتقدم مدیرانی که با اجرای این مصوبه مخالفت می‌کنند مخالف دولت، مجلس و مردم هستند و متأسفانه باید بگویم به رغم آنکه 2 میلیارد تومان بودجه به این موضوع اختصاص یافته است افرادی که مخالف توسعه استان هستند مانع از اجرای آن می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی احداث کارخانه 11 هزار تنی قند اسلام‌آبادغرب که از مصوبات سفر دوم دولت بوده است را نیز از دیگر مصوباتی دانست که هنوز اجرا نشده است و در این‌باره گفت: قرار بر این بود که وزارت دفاع کارخانه جدیدی در این باره احداث کند که این امر محقق نشد و ما اولتیماتومی به وزارت دفاع دادیم که برای این مسئله به استان بیاید و در غیر این صورت مجبوریم که در این زمینه از وزیر دفاع در مجلس سؤال کنیم.

وی در ادامه درباره دیگر اقداماتی که در مدت حضور خود در حوزه‌ انتخابیه‌اش داشت، گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان را ملزم به پیگیری ماجرای پیشرفت ساخت بیمارستان در اسلام‌آبادغرب کرده‌ایم و امیدواریم اقدام مثبتی از این ناحیه صورت بگیرد.

فلاحت‌پیشه در نهایت خاطرنشان کرد: کلنگ‌زنی مسکن مهر در استان که بحران کمبود مسکن در اسلام‌آباد را مرتفع می‌کند و همچنین بازدید از پروژه‌های آب‌رسانی و پیگیری میزان پیشرفت راه‌های روستایی از دیگر کارهایی است که در این مدت موفق به انجام آن شدم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet