هدر موبایل
1389/03/12 09:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسلامی‌پناه:

نگاه یکسان به همه ملت‌ ویژگی اندیشه‌ و فکر امام است

**"علی اسلامی‌پناه"، نگاه یکسان و یکنواخت به همه‌ی ملت را از جمله ویژگی‌های اندیشه و افکار امام خمینی (ره) عنوان و اظهار کرد: کسانی که سیره عملی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را قبول دارند، رهبروان واقعی راه، فکر و اندیشه‌ی حضرت امام (ره) به شمار می‌آیند.

این عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: امام خمینی (ره) به عنوان شخصیتی که حاصل تمام خوبی‌های یک ملت است، با ورود به عرصه‌ی جامعه انقلابی را راهبری کرد که در طول تاریخ کشور و حتی در تاریخ سایر کشورها بی‌نظیر بود؛ اکنون که این انقلاب به راه و کارش ادامه می‌دهد، ما باید به عنوان پیروان این شخصیت بزرگ بایستی حافظ دستاوردهایی باشیم که با کمک بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و نثار خون شهیدان به بار نشست.

وی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی که پیام‌آور خوبی‌ها، مهربانی‌ها، احترام‌ها و حرمت‌هاست بایستی برای همیشه زنده بماند، افزود: پیام حضرت امام خمینی(ره) به جهانیان و همه‌ی انسان‌هایی که قلبشان برای خوبی‌ها می‌تپد، این بود که می‌توان بدون توسل به سلاح و زور، با دست خالی و قلبی آکنده از محبت، دوستی و عشق، ملتی علیه همه‌ی مظاهر قدرت به پا خیزند و با شکستن آن مظاهر، خود ضمام امور را در دست گیرند؛ این پیام بسیار مهم، نوید و امیدی را به همه‌ی نسل‌ها داد و برای همه‌ی ملت‌ها پند‌آموز بود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت، همچنین گفت:‌حفظ این دستاوردها همانند پدید ‌آوردن آنها نباید بر سایر مظاهر قدرت تکیه‌ای داشته باشد و باید حتما با استفاده از قلب‌های سرشار از ایمان به این نقطه رسید. بر این اساس در جامعه‌ی ما نیز باید این مهربانی‌ها دو چندان و همه‌ی انسان‌ها محترم و بزرگ شمرده شوند، مطمئنا در این صورت ادامه‌ی راه حضرت امام خمینی (ره) مسیر می‌گردد.

اسلامی پناه با تاکید بر این‌که پیروان حضرت امام (ره) باید به ارزش‌هایی همچون دین اسلام تکیه کنند، اظهار کرد: به دلیل وجود این ویژگی قلب ما بایستی همواره برای خدمت به مردم آنچنان بتپد که همیشه خدمت را پیشه خود ساخته و به قدرت و اقتدار غیر محبت‌آمیز رو نیاوریم.از سوی دیگر بایستی نگاه یکسانی به همه‌ی انسان‌ها داشت و شهروندان را به درجه یک و دو تقسیم نکرد.

وی نگاه یکسان و یکنواخت به همه‌ی ملت را از جمله ویژگی‌ها اندیشه‌ای رهبر کبیر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی عنوان و اظهار کرد:‌به دلیل وجود چنین نگاه و اندیشه‌ای، نه تنها نباید کسانی در جامعه خود را بالاتر از دیگران بدانند ،بلکه پیروان راستین حضرت امام خمینی (ره) نباید خود را نزدیک به خدا، انقلاب و دلسوزتر و والاتر و فهمیده‌تر از همه‌ی ملت بدانند؛ چرا که همه‌ی ملت و یاران راستین حضرت امام دلسوز این نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌ها هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که راه‌ ترسیم شده‌ی حضرت امام (ره) تنها یک تئوری نبود، گفت: حضرت امام خمینی (ره) طی 10 سال پس از انقلاب دورانی پر از التهاب و خطرهای بسیار بزرگ برای نظام را با سعه‌ی صدر و تدبیر پشت سر گذاشتند، که در این 10 سال سیره‌ی عملی حضرت امام (ره) بهترین گواه برای شتخیص پیروان واقعی از مدعیان پیروی از را ه و سیره‌ی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.

اسلامی پناه در پایان گفت: کسانی که سیره عملی حضرت امام (ره) را قبول دارند، رهبروان واقعی ایشان هستند و کسانی که تنها تمایل دارند که فقط نامی از ایشان بماند و به سیره‌ی عملی امام (ره) توجهی ندارند،‌مدعیان پیروی از راه امام(ره)‌هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet