هدر موبایل
1389/03/12 11:03:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی ایران با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس کامبوج

**"محسن کوهکن" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کامبوج که به همراه جمعی از اعضای این گروه در پنوم بن به سر می برد روز سه شنبه در محل مجلس نمایندگان این کشور با آقای چیام پیب رییس کمیسیون اقتصادی، دارایی و بانکداری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، کوهکن در این دیدار با اشاره به توانمندی های بالقوه دو کشور در زمینه های اقتصادی و بازرگانی و معدنی گفت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای کامبوج به منظور دست یافتن به راه رشد پایدار دریغ نخواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با خاطر نشان ساختن توانمندی شرکتها و موسسات ایرانی در زمینه های علمی، صنعتی و تکنولوژی در بهینه کردن سرمایه های ملی گفت: تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی و همچنین اتاق مشترک بازرگانی در کشورایران و کامبوج از راهکارهای تسریع در انتقال تجربیات می باشد.

وی با یادآوری توان جمهوری اسلامی ایران در استحصال مواد کانی ، معدنی به ویژه استخراج نفت و گاز گفت: جمهوری اسلامی ایران باداشتن تجربه یکصد ساله در زمینه استخراج نفت و دانش بومی در زمینه جلوگیری از تخریب محیط زیست توسط این ماده حیاتی، صنعتی ، اقتصادی آمادگی دارد تا در حوزه های نفتی کامبوج نقش کلیدی ایفا نماید.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به قانون نحوه سرمایه گذاری خارجی و قانون تاسیس بانکهای مشترک با طرفهای خارجی مصوب مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی برای آزادسازی اقتصادی و مردمی کردن آن توسط جمهوری اسلامی ایران براساس تدبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است که اقتصاد دانان مستقل و آزاد دنیا از آن به عنوان انقلاب اقتصادی نام می برند.

"چیام ییپ" رییس کمیسیون اقتصاد و دارایی بانکداری مجلس نمایندگان کامبوج نیز در این دیدار ضمن اذعان به توانمندی های دست یافته جمهوری اسلامی ایران در دهه های اخیر در زمینه های صنعتی، اقتصادی و بازرگانی گفت: گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران که دارای جایگاه خاصی در آسیا می باشند از اهداف روابط خارجی کامبوج می باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی و دارایی و بانکداری مجلس کامبوج در ادامه این دیدار خواستار مشارکت هر چه بیشتر شرکتها و موسسات ایرانی در زمینه های استخراج مواد کانی و معدنی به ویژه نفت و گاز گفت: با از قابلیت های فن آوری ، تجهیزاتی و مدیریتی بالای ایران در صنعت نفت و گاز و استخراج مواد کانی آگاهی داریم برهمین اساس تمایل داریم که با تشکیل شرکتهای مشترک به نتایج خوبی در این زمینه دست یابیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet