هدر موبایل
1389/03/12 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

رافت اسلامی اعتماد مردم را به نظام بیشتر می‌کند

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، گفت: ما در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم. در چنین کشوری اگر جرایم از نوع حق‌الناس نباش،د طبیعی است که باید رافت اسلامی حاکم باشد و به این جرایم و خطاها با رافت اسلامی نگریسته شود.

علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: اگر جامعه تحت شرایطی قرار گرفته که نهایتا افراد آن حرکت‌هایی انجام داده‌اند، طبیعی است که باید به خطاهای آنها با رافت اسلامی نگریسته شود و اگر حکومت اسلامی و مراجع قضایی به این نتیجه می‌رسند که بر اثر برداشت‌های ناصواب و غیرصحیح، فردی موضع‌گیری‌هایی کرده و اکنون متوجه موضع‌گیری‌های اشتباه خود گردیده و پشیمان شده است، طبیعی است که باید بتواند در جامعه زندگی کند، سربلند باشد و در واقع مورد عفو و بخشش قرار گیرد.

وی با بیان این‌که خداوند ستارالعیوب است و با رافت به بندگان می‌نگرد، لزوم حاکم بودن رافت اسلامی در حکومت اسلامی را به ویژه در مواردی که موضوع حق‌الناس در میان نباشد یادآور شد و افزود: افراد جامعه باید سعی کنند که با موضوعات احساسی برخورد نکنند و در تفکر و حرکت خود بینش عمیق‌تری داشته باشند و بدانند که جامعه، حکومت و نظام خیر آنها را می‌خواهد و با آنها دشمنی و تضاد ندارد و اگر به دامن جامعه بازگردند و بر پایه‌ی قوانین زندگی کنند و از آنچه کرده‌اند پشیمان باشند، جامعه و حکومت آنها را می‌پذیرد.

به گفته‌ی وی این رافت اعتماد مردم را به حکومت و نظام بیشتر خواهد کرد و در واقع از یک نظام اسلامی انتظار می‌رود که همیشه نسبت به افراد جامعه با رافت اسلامی نگاه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet