روز مجلس
1389/03/12 11:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ارومیه:

نحوه و میزان تفسیر وصیت نامه امام خمینی در جامعه نا مطلوب است

**نماینده مردم ارومیه در خانه ملت گفت: نحوه و میزان تفسیر وصیت نامه امام خمینی(ره) در جامعه نا مطلوب و نا کافی است.

سید سلمان ذاکر در گفت و گو با ایسنا، با بیان این‌که در تبیین و تفسیر وصیت نامه امام(ره) کم کاری های فراوانی صورت گرفته است، افزود: عدم وجود و ظهور اندیشه ها و ارزش های امام (ره) در روحیه و عملکرد مسوولان، باعث افزایش نارضایتی مردم، کم رنگ شدن جایگاه والای امام خمینی (ره) و در نهایت منجر به گمراهی جامعه می شود.

وی ادامه داد: وصیت نامه امام (ره) باید در مدارس، ادارات، اماکن نظامی و به خصوص در دانشگاه‌ها به صورت کارشناسانه و بدون هیچ دخل و تصرفی تفسیر شود.

وی با بیان لزوم تدریس کتب امام شناسی و تفسیر صحیح وصیت نامه امام(ره) در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: تفسیر وصیت نامه امام خمینی (ره) ، بروز تغییراتی اساسی در ابعاد کیفیت آموزشی و معنوی در دانشگاه ها را به دنبال دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لازمه وجود ولی فقیه در جامعه، اظهار کرد: وجود ولایت فقیه در جامعه، انسجام و وحدت اسلامی را به ارمغان می آورد.

ذاکر گفت: تبدیل شدن انقلاب و نظام اسلامی به بهترین و پیشرفته ترین انقلاب ها و نظام ها در جهان، از ثمرات وجود ولیه فقیه در کشور است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت کنونی حاکم بر کشور های عراق و افغانستان، گفت: نبود ولی فقیه و عالم دینی شجاع و مبارز در این کشور های مسلمان، علت اصلی شکست آنها مقابل کشور های غربی است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در شکل گیری ولایت فقیه و استمرار آن در جامعه، اذعان کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی بعد از پیامبران و امامان، استمرار ولایت فقیه را به صورت عملی در جامعه اسلامی حاکمیت بخشید.

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت، امام خمینی (ره) را مظهر شجاعت، پاکی، صبر و مقاومت عنوان و تصریح کرد: وجود رهبرانی عالم و مبارز مانند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، هزاران شهید و مشارکت مردمی از جمله دلایل ایستادگی و پایداری نظام اسلامی در مقابل ابر قدرت ها و استکبارگران است.

ذاکر در خاتمه سخنان خود، وجود ولایت فقیه را در جامعه نعمتی الهی دانست و افزود: مردم باید قدر این نعمت الهی را با پشتیبانی از ولی فقیه بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet