هدر موبایل
1389/03/12 12:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

زعفران ثبت ملی و بین المللی می‌شود

**رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: زعفران ایران در دو ماه آینده در کشور و تا آذر امسال بصورت بین المللی ثبت می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، 80 درصد زعفران دنیا در ایران تولید و بیشتر به صورت فله ای صادر می شود اما در برخی کشورها ، پس از بسته بندی بدون درج نام ایران به عنوان تولید کننده اصلی ، راهی بازارهای جهانی می شود .

ایتالیا ، سوئیس ، فرانسه ، آلمان ، سوئد و عربستان بزرگترین واردکنندگان زعفران ایران هستند .

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت : زعفران ایران در دو ماه آینده در کشور و تا آذر امسال بصورت بین المللی ثبت می شود .

عباس رجایی ، ثبت ملی و بین المللی زعفران را نخستین گام مسئولیت قانونی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه ثبت ذخایر ژنتیکی کشور دانست .

رجایی با بیان اینکه در قانون ثبت ذخایر ژنتیکی کشور ، علاوه بر ذخایر دامی و گیاهی ، تنوع زیستی کشور هم مورد توجه قرار می گیرد گفت : ثبت ذخایر ژنتیکی تنوع زیستی به عهده سازمان حفاظت از محیط زیست گذاشته شده و ثبت ذخایر دامی و گیاهی وظیفه وزارت جهاد کشاورزی است .

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین از کنترل بیماری تب برفکی در کشور خبر داد و افزود : این بیماری مراحل پایانی کنترل را طی می کند .

نماینده اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود : تحقیق و تفحص در مورد عوامل بروز و خسارت های بیماری تب برفکی درحال اجراست و بزودی خسارت های ناشی از این بیماری اعلام خواهد شد .

وی افزود : برای پرداخت خسارت به دامداران آسیب دیده از این بیماری ساز و کار مناسبی در نظر گرفته خواهد شد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet