هدر موبایل
1389/03/12 12:54:00
سرویس سیاسی
روح الله حسینیان در گفت و گو با خانه ملت:

همه باید گوش به فرمان قانون باشند

**روح الله حسینیان گفت: برای حفظ نظام اجتماعی و سیاسی، همه باید خودشان را با قانون تطبیق بدهند و گوش به فرمان قانون باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به فرموده معروف امام راحل مبنی براینکه "مجلس در راس امور است" اظهارداشت: مجلس و قانونگذاری در اندیشه امام خمینی (ره) از یک جایگاه برتر ، برخوردار است .

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطر نشان کرد:زمانی که قانونی به تصویب مجلس می رسد و مورد تائید شورای نگهبان قرار می گیرد ،  مخالفت با آن یک عمل غیر اصولی است.

وی افزود: حتی زمانی که  بنی صدر قانون مجلس را نادیده می گرفت و استدلال می کرد، امام خمینی (ره) فرمودند "تو غلط می کنی که قانون را قبول نداری "  لذا همه این موارد نشان دهنده اهمیت و جایگاه قانون در افکار امام است.

حسینیان با بیان اینکه  قانونگذارانی که در مجلس گرد هم می آیند نیز ملاک هایی دارند، تصریح کرد: مردم باید در انتخابات  به افرادی رای دهند که طرفدار اسلام ناب محمدی باشند نه طرفدار اسلام امریکایی و سرمایه داری .

وی ادامه داد: اگر یک انتخاب درست صورت بگیرد ، آنگاه نمایندگان مردم وظایفی دارند ، بر اساس رهنمودهای حضرت امام ، جهت گیری مجلس و نمایندگان  باید سمت  و سوی خدایی داشته باشد.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه مجلس باید در راه حمایت از مردم و مستضعفین گام بردارد، اظهارداشت:این وظیفه نمایندگان است که شان و جایگاه مجلس را حفظ کنند، یعنی اگر قانونی به نفع سرمایه داران یا به ضرر مستضعفان تصویب کنند یا مصوبه ای در جهت سازش با ابرقدرت ها  داشته باشد، آن روز است که جایگاه و شان مجلس از دیدگاه امام خمینی پائین آمده است.

حسینیا ن گفت:متاسفانه ما شاهد بودیم در مجلس ششم ، عده ای با فریبکاری به مجلس تحمیل شدند و در یک دوره چهارساله به نفع امریکا تلاش کردند و به انقلاب ضربه زدند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کرد:هم جایگاه مجلس در افکار امام ، جایگاه والایی است و هم وظایف و رفتار نمایندگان باید با آرمانهای امام انطباق داشته باشد.   

وی افزود: وقتی قانونی تصویب شد و به تائید شورای نگهبان رسید، برای حفظ نظام اجتماعی و نظام سیاسی ، همه باید  خودشان را با قانون تطبیق بدهند و گوش به فرمان قانون باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet