هدر موبایل
1389/03/12 13:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حجازی:

در کنار اشتغال‌زایی باید به تثبیت شغل‌های موجود توجه داشته‌باشیم

**نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کنار اشتغال‌زایی باید به تثبیت شغل‌های موجود توجه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، سید محمد کاظم حجازی در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب، افزود: باید در کنار ایجاد کارگاه‌های جدید، کارگاه‌های سابق را به سمت ثبات سوق دهیم.

وی تصریح کرد: باید آشتی مجدد بین قطعه سازان همدان و تولید کنندگان خودرو ایجاد شود و بخش خصوصی در بحث سرمایه گذاری قطعه سازی فعال شود و بانک‌ها همکاری مضاعف تری داشته باشند.

حجازی تاکید کرد: برای اشتغالزایی باید صنعت، دانشگاه و بخش کشاورزی تقویت شود.

وی درباره انتخابات مجلس در دوره آینده نیز گفت: افزایش حوزه های انتخابیه در حال طی کردن برخی مراحل است، در دور بعد انتخابات مجلس همدان 10 نماینده خواهد داشت، بهار و کبودراهنگ هر کدام یک نماینده خواهند داشت.

حجازی تصریح کرد: تجمیع انتخابات نیز در حال بررسی است، انتخابات شورای شهر به علت این‌که در قانون قید 4 سال ندارد، می تواند با انتخابات مجلس همزمان شود، اما محل آن در مجلس قابل تردید است.

وی درباره حاشیه نشینی نیز گفت: همدان امسال به عنوان پایلوت محرومیت زدایی حاشیه شهرها در کشور معرفی شده است.

وی ادامه داد: 173 میلیارد تومان در بودجه کشور برای محرومیت زدایی مناطق حاشیه شهر در نظر گرفته شده که استان‌ها بنا به کاری که در این زمینه انجام می دهند، از بودجه بهره‌مند می‌شوند.

حجازی درباره ورزش استان نیز گفت: برخی ورزش همدان را مساوی با تیم پاس می دانند، اما بهتر است به علایق مردم به سایر ورزش‌ها هم توجه داشت، باید به ورزش همگانی بیشتر توجه کنیم و با ساماندهی ورزش محلات بتوانیم تیم های ورزشی خوبی برای استان مهیا کنیم.

وی اضافه کرد: امکاناتی که ارگان‌های مختلف برای حمایت، به پاس اهدا می کنند، هنگامی ارزشمند است که موجب اعتلای ورزش استان شود، اگر برای نام شخص روی تیم هزینه شود به ورزش استان لطمه می زند.

او به احداث تالار قرآن نیز اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه با اعتبارات شهرداری همدان تکمیل نمی شود و از منابع ملی باید برای آن بودجه در نظر گرفت.

وی ادامه داد: امسال 3 میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته و در سال 91 به طور رسمی به بهره برداری می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet