خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 15:03:00
سرویس کمیسیون ها
روح‌الله عباسپور با اشاره به مشکلات منطقه:

بوئین زهرا از نظر توسعه در پایین‌ترین موقعیت است

**"روح‌الله جانی عباسپور" گفت: بوئین‌زهرا از نظر جغرافیایی دارای یکی از بهترین موقعیت‌هاست و در مسیر یکی از مهم‌ترین راه‌های مواصلاتی کشور قرار دارد، اما از نظر توسعه در پایین‌ترین موقعیت قرار گرفته است.

"روح‌الله جانی عباسپور"، نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نشریه ولایت قزوین، به برخی از مشکلات این منطقه از استان اشاره کرد و گفت: علی‌رغم این که استان قزوین از استان‌های توسعه یافته کشور تلقی می‌شود، اما متأسفانه حوزه بوئین‌زهرا و آوج در این استان از توازن مناسبی نسبت به سایر حوزه‌ها برخوردار نیست.

عباسپور ادامه داد: علی‌رغم این که بوئین‌زهرا از نظر جغرافیایی دارای یکی از بهترین موقعیت‌هاست و در مسیر یکی از مهم‌ترین راه‌های مواصلاتی کشور قرار دارد، اما از نظر توسعه در پایین‌ترین موقعیت قرار گرفته است.

وی افزود: راه‌های مواصلاتی بسیار مهمی که از حوزه بوئین‌زهرا و آوج عبور می‌کنند، دچار مشکلات بسیاری هستند و هنوز به وضع آن‌ها رسیدگی خوبی نشده است. مسئولین باید در بهسازی این راه‌ها کوشا باشند.

نماینده بوئین‌زهرا و آوج در خانه ملت، با ذکر مثالی گفت: در این حوزه، جاده بوئین‌زهرا به سه راهی رحیم‌آباد 65 کیلومتر طول دارد، که در سال گذشته هر 2کیلومتر این جاده یک کشته به جا گذاشته است. همین جاده، در ایام نوروز امسال، فقط در یک روز هفت کشته به جا گذاشت که این آمار، نشان از عدم امنیت این جاده است. مسئولان استان، باید در جهت حفظ جان شهروندان، به مشکلات این مسیر رسیدگی کنند.

وی در ادامه به مشکل مهم دیگر این منطقه، یعنی از بین رفتن محصولات کشاورزان و باغداران اشاره کرد و افزود: امسال متأسفانه به خاطر گرم شدن ناگهانی دمای هوا در فصل زمستان و سپس سرما و بارش تگرگ و حوادث غیرمترقبه‌ای از این قبیل در فصل بهار، بسیاری از سردرختی‌ها و جوانه‌های درختان و بسیاری از محصولات کشاورزی منطقه از بین رفت.

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: ما پیش از این از بیمه خواسته‌ایم و باز هم می‌خواهیم که خسارات باغداران و کشاورزان را جبران کند. من به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه، درباره این مسئله، که برای اهالی این منطقه مشکل بسیار بزرگی است، در مجلس رایزنی کرده‌ام و امیدوارم انشاءالله مشکل این کشاورزان و باغداران هرچه سریع‌تر حل شود و خسارات آنان توسط شرکت‌های بیمه کننده پرداخت گردد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet