شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

اجرای مصوبات سفرهای استانی را با جدیت پیگیری می‌کنم

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، پیگیری اجرا کامل مصوبات سفرهای اول و دوم رییس جمهور و هیات دولت به استان کرمانشاه را از اولویت های کاری خود برشمرد.

به گزارش ایسنا، محمد کرمی راد در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سئوالی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های پالایشگاه آناهیتا و کارخانه خودروسازی کرمانشاه که از مصوبات دور اول سفر هیات دولت به کرمانشاه است، اظهار داشت: با جدیت پیگیر رفع مشکلات این پروژه ها و دیگر مصوبات سفر استانی هیات دولت در کرمانشاه هستم.

وی افزود: پیشنهاد داده‌ام، در پروژه‌های پالایشگاه آناهیتا و کارخانه خودروسازی چنانچه سازمان تامین اجتماعی بعنوان سرمایه گذار پروژه ها تمایلی به ادامه کار ندارد، از طریق پذیره نویسی، سهامداران مردمی جایگزین شدند.

کرمی راد در ادامه با بیان این‌که از بیکاری جوانان استان رنج می‌برم، گفت: معتقدم آماری که از نرخ بیکاری استان اعلام می‌شود به این دلیل که شاخص های تعیین نرخ بیکاری صحیح نیست، با آمار واقعی نرخ بیکاری استان متفاوت است.

وی اظهار داشت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته معتقدم نرخ بیکاری استان حداقل 20 درصد است.

کرمی راد ادامه داد: استان کرمانشاه هشت سال بطور مستقیم درگیر جنگ تحمیلی بود و بسیاری از زیرساخت های استان از بین رفت، پس از آن هم حق استان بخوبی ادا نشد و عقب ماندگی‌ها جبران نگشت و نتیجه آن نرخ بالای بیکاری و فقر مردم استان است.

وی افزود: هم اکنون شاهدیم که نرخ سپرده مردم استان و سرانه درآمد آنان بسیار کمتر از میانگین کشور است.

این نماینده مجلس گفت: برای حل بخشی از مشکلات بیکاری استان پس از جلسات متعدد با دستگاه های مربوطه و کارشناسان به نتیجه ای رسیدیم که آن را در قالب طرحی در مجلس ارائه خواهم کرد.

وی افزود: در این طرح پیشنهاد شده که در استان‌های کمتر توسعه یافته و دارای نرخ بیکاری بالا، بخشی از قوانین کار برای برخی مشاغل نادیده گرفته شود، تا امکان اشتغال بیشتری فراهم گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نباید به بهانه مسائل امنیتی برای ایجاد صنایع و انجام سرمایه گذاری در استان محدودیت ایجاد کرد. معتقدم باید از فرصت مرزی بودن استان استفاده کنیم و سرمایه گذاری‌ها را در همه نقاط استان گسترش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet