هدر موبایل
1389/03/12 15:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد:

ایجاد اشتغال پایدار، تنها راه ایجاد آرامش و رفاه در کشور

**رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که بر اساس برنامه پنجم توسعه باید سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در کشور صورت گیرد، گفت: رسیدن به این هدف، بدون جلب مشارکت جدی بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش ایسنا، رضا عبداللهی در جلسه مشترک شورای اداری استان زنجان و شهرستان ایجرود، گفت: تنها راه ایجاد آرامش و رفاه برای مردم، تلاش برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور است.

وی با تاکید بر این‌که بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی می‌تواند در تولید و سرمایه‌گذاری نقش داشته باشد، گفت: حمایت از بخش خصوصی، زمینه ایجاد اشتغال در جامعه را تسهیل می‌کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در عین حال تاکید کرد: در جاهایی که بخش خصوصی وارد می‌شود، باید طیف سیاست‌های دولت مشخص شود و سرمایه گذار بتواند در تمام بخش‌های اقتصادی وارد شده و روان‌تر حرکت کند و تصمیم بگیرد.

عبدالهی با بیان این‌که ایجاد امنیت، کاهش هزینه‌ها و افزایش منفعت سرمایه‌گذار موجب جذب سرمایه‌گذاری و توسعه بخش خصوصی می شود، تاکید کرد: برای حمایت واقعی از بخش خصوصی، باید تلاش کنیم، هزینه‌های تولید کاهش یافته و واحدهای صنعتی سود ببرند.

نماینده مردم ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که در کنار سرمایه‌گذاری‌های داخلی نباید از جذب سرمایه‌های خارجی نیز غفلت کرد، گفت: حمایت از جذب سرمایه‌گذاری و پررنگ کردن نقش بخش خصوصی در تولید از سیاست‌هایی است که عواید آن مستقیماً به مردم می رسد.

وی، وجود ذخائر نفتی درکشور را یک سرمایه ملی و ثروتی بین نسلی عنوان کرد و با تاکید بر این‌که با فروش نفت نمی توان کشور را اداره کرد، گفت: تکیه بر درآمدهای نفتی، اقتصاد کشور را بیمار کرده و موجب افزایش تورم خواهد شد.

عبداللهی همچنین در آیین بهره‌برداری از واحد تولیدی نان صنعتی در شهرستان ایجرود طی سخنانی اظهار کرد: احداث واحد تولید نان صنعتی در استان زنجان کار جدیدی است که باعث توسعه اشتغال در استان شده و فرهنگ‌سازی استفاده از نان صنعتی را به دنبال دارد.

این نماینده مجلس، قیمت تمام شده و مناسب، ارتقای کیفیت و رعایت اصول بهداشتی را از محاسن نان‌های صنعتی عنوان کرد و بیان داشت: تولید نان‌های صنعتی می‌تواند از اسراف و ضایعات نان‌های فعلی جلوگیری کند.

عبداللهی با بیان این‌که باید تسهیلات مناسبی برای گسترش نان صنعتی در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد، تاکید کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در این بخش در سطح استان، حداقل در هر شهر باید کارخانه 20 یا 30 تنی تولید نان صنعتی داشته باشیم که این امر با حمایت جدی از بخش خصوصی تحقق خواهد یافت.

وی با تاکید بر این‌که مهم‌ترین کاری که در کشور با آن سر و کار داریم، بحث نان است، گفت: امسال اعتباری بالغ بر 4 هزار و 600 میلیارد تومان برای یارانه گندم و نان اختصاص یافته است و در ‌مجموع یارانه کالاهای اساسی کشور اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود.

نماینده مردم ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی، تلاش برای ساماندهی وضعیت موجود در بخش نان را یکی از اولویت های جدی کشور در عرصه اقتصادی عنوان کرد و گفت: تا پایان برنامه پنجم 40 درصد نان کشور به سمت تولید نان صنعتی هدایت خواهد شد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet