هدر موبایل
1389/03/12 15:34:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در جمع خبرنگاران:

تاکید مجلس بر ارتقاء کیفی تولید خودروست

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت خودرو در کشور و منطقه ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری و سودآوری به همراه دارد.

"علی لاریجانی" روز چهارشنبه 12 خرداد ماه در حاشیه مراسم رونمایی از مدل جدید خوروی مزدا 3 و بازدید از گروه صنعتی بهمن، در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می گفت در پاسخ به سوالی در مورد واردات بی رویه خودرو به کشور، اظهار داشت: گله مردم وارد است لیکن مسیر بهبود هم وجود دارد باید توجه شود که محصولات خارجی از کشورهای اروپایی قدمت ساخت آنها در کار خودرو خیلی بیشتر از ما است.

وی افزود: بر این اساس ما باید آرام آرام مسیری که آنها طی کردند را پشت سر بگذرانیم و رونمایی که امروز از موتور ارتقاء یافته مزدا شد و اینکه باید در تولید خودرو به کیفیت بیش از پیش توجه کرد، یک مسیر صحیحی است.

وی خاطرنشان کرد: خودرو ما برای اینکه بتواند به عنوان یک کالای سودآور در عرصه بین المللی مطرح شود، باید فضای کار را رقابتی کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به اهداف برنامه های توسعه اظهار داشت: اصرار ما روی کیفیت خودرو است و در مصوبه اخیر که مجلس داشت درست است که ما کمک کردیم تعرفه ها به 90 درصد برسد و فضای واردات را سفت تر کردیم اما ثقل این مصوبه بر روی ارتقاء بخشی کیفی خودرو است که آن هم لوازمی دارد که باید به آن توجه کنیم.

وی تاکید کرد: باید در بخش خودرو باید به جای اینکه مدل های جدید خودرو وارد کنیم به سرمایه گذاری توجه کنیم یعنی بستر تولید خودرو را در یک فضای رقابتی فراهم کنیم چرا که اگر انحصار در تولید خودرو باشد انگیزه ای برای رقابت باقی نمی ماند.

وی افزود: به طور مثال شرکت صنعتی بهمن نمونه خوبی است که رقابت به صورت خفیف را آغاز کرده و باید گسترش پیدا کند تا سرمایه گذاران ما علاقه مند شود که در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند و وزارتخانه های مختلف هم آنها را حمایت کنند.

رییس مجلس خاطرنشان ساخت: این پروسه آرام آرام وضعیت را تغییر می دهد.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که مونتاژ تا چه اندازه می تواند به ارتقاء خودروسازی در کشور کمک کند، گفت: اصولاً تغییرات و ساخت خودروهای جدید از مونتاژ آغاز می شود و در عین حال کیفیت بالا می رود و ساخت داخل افزایش می یابد.

لاریجانی ادامه داد: در ظرفیت خودروسازی از نظر ساخت و بازار داخلی و منطقه ای خوب است و اگر سرمایه گذاری درستی صورت بگیرد سودآوری خوبی برای کشور به همراه خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet