هدر موبایل
1389/03/12 17:35:00
سرویس سیاسی
در پی انتقادهای شدید بخاطر ادامه فعالیت پایگاه نظامی آمریکا

رهبرحزب دموکرات ژاپن از قدرت کناره گیری کرد

**کاهش محبوبیت حزب دموکرات ژاپن در مجلس و درمیان مردم، منجر به کناره گیری نخست وزیر این کشور شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت یونایتدپرس اینترنشنال، یک عضو حزب دموکرات ژاپن اعلام کرد که یوکیو هاتویاما، نخست وزیر این کشور تصمیم گرفته است به دلیل کاهش محبوبیت حزبش از قدرت کناره گیری کند.

براساس این گزارش، هاتویاما در نشستی با مسئولان حزب دموکرات ژاپن ضمن اعلام استعفای رسمی خود، تاکید کرد استعفای ایشیرو اوزاوا دبیر کل این حزب را نیز خواستار است.

وی در ادامه اظهارتش دراین نشست گفت: من استعفا می دهم و از اوزاوا هم خواسته ام همینکار را انجام دهد، کارهای دولت از طرف مردم به خوبی درک نشده و ما محبوبیت خود را از دست داده ایم.

این گزارش می افزاید: هاتویاما هنگام مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود پایگاه آمریکایی فوتنما در جزیره اوکیناوا را برچیند، اما در پی غرق شدن یک ناو جنگی کره جنوبی توسط کره شمالی، اعلام کرد که با طرح جابجایی پایگاه آمریکا موافق است و به همین منظور تحت فشار و انتقاد بسیار زیادی قرار گرفت.

این گزارش می افزاید، این مسائل سبب شد تا محبوبیت حزب دموکرات ژاپن درمجلس این کشورو درمیان مردم به شدت کاهش یابد.

رهبر حزب دموکرات ژاپن اعلام کرده است که پس از استعفا از نخست وزیری به حزب خود درانتخابات مجلس اعیان که قرار است ماه ژوئیه برگزار شود، کمک خواهد کرد.

گفتنی است، اخیرا رهبر حزب سوسیال دموکرات ژاپن نیز در انتقاد به ادامه فعالیت پایگاه نظامی آمریکا ازدولت ائتلافی حاکم کناره گیری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet