شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 18:13:00
سرویس سیاسی
علیخانی در گفت و گو با خانه ملت:

وحدت مهمترین تاکید امام راحل بود

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به وصایای امام راحل گفت: امام همواره خواستار وحدت در جامعه بود و وحدت مهمترین تاکید آن بزرگوار بود.

قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیست و یکمین سالگرد امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما به عنوان خدمتگزار این ملت باید همیشه رهنمودهای آن عزیز سفر کرده را به خاطر داشته باشیم و آنها را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ای کاش همه و همه به وصایای آن امام عمل می کردند، گفت: اگر به وصیت نامه حضرت امام (ره)  عمل می شد در جامعه شاهد اتحاد، وحدت و همدلی می بودیم.

وی با اشاره به پخش برنامه های شاخص در صدا و سیما و با تاکید به اهمیت و جایگاه وحدت در دیدگاه امام راحل گفت: در این برنامه ها نشان داده می شود که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر وحدت تاکید می کردند و کسانی را که در راستای خدشه به این وحدت و اختلاف حرکت می کردند محکوم می کرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اظهار تاسف از عمل نکردن به وصایای حضرت امام (ره) توسط برخی از افراد خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) مجلس شورای اسلامی را راس امور می دانست و همواره تاکید می کردند که باید مجلس خوبی داشته باشیم و افراد خوب را به مجلس بفرستیم و می فرمودند اگر مجلس خوب داشته باشیم هیچ خطری نظام و ملت را تهدید نمی کند.

علیخانی افزود: حتی آن زمانی که بنی صدر و خطر وی در جامعه مطرح بود؛ امام(ره) تاکید می کردند که مجلس را داشته باشیم چرا که مجلس پایه و اساس حکومت است.

وی با بیان اینکه امروز مجلس به بهانه های مختلف مورد هجمه رئیس جمهور قرار می گیرد اظهار داشت: متاسفانه برخی به جای اینکه به قانون عمل کند و از مصوبات مجلس تبعیت کند به مجلس تهمت می زند که مصوبات آن خلاف شرع است.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه چه کسی باید تشخیص دهد که مصوبات مجلس خلاف شرع است، گفت: تشخیص اینکه مصوبات مجلس خوب است یا نه در یک نظام ولایی با مقام معظم رهبری است که ایشان بارها از عملکرد مجلس ابراز رضایت کردند.

علیخانی افزود: متاسفانه عده ای به جای اینکه به قانون تن دهند به مجلس حمله می کنند به طوری که حمله به مجلس صدای اعتراض حتی نمایندگان اصولگرا را هم بلند کرد و نسبت به اظهارات رئیس جمهور واکنش نشان دادند.

وی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی با وحدت کلمه اتفاق افتاد و اگر امروز هم می خواهیم در عرصه جهانی و داخلی به اهداف نظام دست یابیم بیش از هر زمان دیگر باید به وصایای امام (ره) در زمینه وحدت توجه کنیم و در جامعه قدمی خلاف آن برنداریم و به اختلافات دامن نزنیم.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به تعامل مجلس با دولت در چند سال گذشته گفت: مجلس برای نشان دادن حسن نیت و تعامل مثبت خود با دولت در بسیاری از مواقع از مواضع خود عقب نشینی کرد اما متاسفانه اینگونه از زحمات مجلس را قدردان می شود.

علیخانی گفت: اگر مجلس محکم و قاطع از حق خود دفاع می کرد و در زمان تصویب قانون هدفمند کردن یارانه ها بودجه سال 89 و همچنین ارائه لایحه برنامه پنجم به مجلس کوتاه نمی آمد امروز شاهد این حملات به مجلس نبودیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet