هدر اصلی
1389/03/12 18:26:00
سرویس سیاسی
بخاطر شهادت چند تن از اتباع ترکیه در حمله به کاروان آزادی غزه

نمایندگان فلسطینی به پارلمان و مردم ترکیه پیام تسلیت دادند

**نائب رئیس اول پارلمان فلسطین از طرف نمایندگان این پارلمان شهادت تعدادی از اتباع ترکیه درکاروان آزادی غزه را به رئیس پارلمان ترکیه تسلیت گفت.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری قدس پرس، احمد بحر نائب رئیس اول پارلمان فلسطین در گفتگوی تلفنی با محمد علی شاهین رئیس پارلمان ترکیه، پیام تسلیت نمایندگان این پارلمان را بخاطر شهادت اتباع ترکیه در حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی، را به پارلمان و ملت ترکیه داد.

بر اساس این گزارش، احمد بحر در این گفتگوی تلفنی از واکنش ترکیه نسبت به موضوع فلسطین تشکر کرد و تاکید کرد، امروز روابط شجاعانه نیز به این روابط اضافه شده است.

وی در ادامه گفت: این واکنش ها از سوی دولت ترکیه نشان دهنده روابط تاریخی و انسانی فلسطین و ترکیه است.

نائب رئیس پارلمان فلسطین افزود: کاروان  آزادی آمده بود تا همبستگی ملت ترکیه را با فلسطین اعلام کند که این پیام بوسیله خون شهدا به ما رسید.

محمد شاهین نیز از دیدگاه پارلمان و ملت فلسطین که همواره خواهان ادامه و تقویت رابطه با ترکیه است تشکر کرد و گفت: ترکیه از ملت فلسطین و همه آزادگان جهان دفاع می کند تا رنج و مشکلات این ملت برطرف شود.

این گزارش می افزاید: در پایان این گفتگوی تلفنی دو طرف بر ضرورت تشکیل جنبش مشترکی برای رسوایی جرایم رژیم صهیونیستی علیه کاروان آزادی و حمله به شرکت کنندگان آن با همکاری پارلمان های اسلامی و اتحادیه های بین المللی تاکید کرد تا رژیم صهیونیستی مجازات شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet