هدر موبایل
1389/03/12 18:33:00
سرویس کمیسیون ها
حیدری در گفت و گو با خانه ملت:

نامجو باید نسبت به آب‌های کردستان پاسخگو باشد

**نماینده سقز در مجلس با انتقاد از عدم اختصاص آبهای استان کردستان به کشاورزان این استان گفت: مجید نامجو وزیر نیرو باید در این زمینه پاسخگو باشد.

فخرالدین حیدری نماینده سقز و بانه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آبهای سدهای استان کردستان گفت: علی رغم آن که هفت درصد از آبهای جاری کل کشور در استان کردستان است متاسفانه مدیریت سدهای کردستان در دست استان های دیگر است و این استان عملاً از برکت خدادای آب بی بهره است.

وی افزود: وزیر نیرو باید به این مشکل استان توجه کند و نسبت به ادای حق مردم در این زمینه پیگیر باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سد شهید کاظمی در استان کردستان گفت: این سد در حوزه بین کردستان و آذربایجان قرار دارد و با اینکه قسمت های عظیمی از زمین شهرستان سقز را در برگرفته و حتی تعداد زیادی از کشاورزان سقزی به خاطر احداث این سد زمین های خود را از دست داده و بی خانمان شده اند؛ اما از یک میلیارد و 600 میلیون متر مکعب آبی که از طرف حوزه های آبریز این استان وارد منبع این سد می شود تنها 33 میلیون متر مکعب آب به استان و به مردم و کشاورزان سقزی برگشت داده می شود.

حیدری افزود: این خلاف عدالت است و وزارت نیرو باید در این زمینه پاسخگو باشد که در همین راستا سوالی از وزیر نیرو مطرح کردم که به زودی در دستور کار کمیسیون کشاورزی مجلس قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet