خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/12 18:40:00
سرویس سیاسی
اخوان:

نمایندگان می‌توانند از همه مسئولان اجرایی سوال کنند

**نماینده مردم اصفهان وظیفه اصلی نمایندگان را قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن خواند و با اشاره به اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در این خصوص گفت: اگر نمایندگان وظیفه خود را به معنای واقعی انجام دهند «مجلس در راس همه امور» قرار خواهد گرفت.

نیره اخوان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سوالی درخصوص جایگاه مجلس و قانونگذاری در دیدگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: پیش از اینکه به نظر امام خمینی (ره) درخصوص مجلس بپردازیم باید یادآور شد که وظیفه اصلی نمایندگان، قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است.

وی افزود: اگر نمایندگان به معنای واقعی در این راستا تلاش کنند «مجلس در راس همه امور است» و نماینده مردم می تواند از همه افرادی که در مسئولیتهای مختلف قرار دارند حتی از رئیس جمهور سوال کند.

اخوان ادامه داد: نمایندگان به مسئولان پاسخگو نیستند اما باید در برابر مطالبات مردم پاسخگو باشند.

نماینده مردم اصفهان همچنین گفت: هنگامی که مشکلات مردم از طریق قانونگذاری مرتفع می شود احساس نشاط در دل نمایندگان ایجاد می گردد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وظیفه نمایندگان در انتقال اندیشه های امام خمینی (ره) به مردم بویژه نسل جوان، تصریح کرد: به هر حال به دلیل ارتباط بسیار نمایندگان با مردم، ما می توانیم نظرات و اعتقادات بنیانگذار انقلاب اسلامی را به مردم درخصوص جایگاه مجلس و قانونگذاری منتقل کنیم.

اخوان همچنین گفت: نمایندگان می توانند در ایام تعطیلات مجلس این مطالب را از طریق سخنرانی برای مردم بیان نمایند و یا حتی در قالب طرح یا پیشنهاد بر این موضوع تاکید نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet