ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/03/12 18:57:00
سرویس سیاسی
فرهنگی در گفت و گو با خانه ملت:

مجلس از دیدگاه امام (ره) طراح نظام بود

**عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مجلس از دیدگاه امام طراح نظام طلقی می‌شد؛ زیرا که خطوط اصلی کشور در مجلس طراحی می‌شود.

محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیست و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، گفت: امام همواره رهنمودهای مهمی را برای ملت و نظام داشتند و هم در دوران پیروزی انقلاب و هم در دوران رهبری خود و همچنین در مقطع ارتحال زمینه را برای تداوم راهی که ملت انتخاب کردند با رهنمودهای خود آن را تثبیت کردند.

وی با بیان اینکه اقتضائات زمان تاثیر خود را دارد خاطرنشان کرد: استقلال آزادی و جمهوری اسلامی سه رکن اصلی قیام امام (ره) برای تاسیس نظام جمهوری اسلامی بود که چهارچوب همچنان ادامه دارد و امام (ره) ارکان نظام را در قالب قوانین و سیره خود تصویب کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: امام (ره) به عنوان یک مرجع تقلید از رشته های مختلف علوم حوزوی بهره برد و از احکام اسلام و منویات اندیشه های اسلامی به خوبی بهره گرفت و آنچه را که ایشان تجسم کرده غیر از آرمان های اسلامی نیست.

فرهنگی با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس در اندیشه های حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: غیر از نقل و قول های رسمی که امام (ره) در خصوص مجلس داشت و همواره می فرمود مجلس در راس امور است، در محافل دیگر نیز بر نقش مجلس در نظام تاکید داشت.

وی افزود: مجلس از دیدگاه امام طراح نظام است؛ زیرا خطوط اصلی در مجلس تصویب می شود و اگر طرح درست طراحی شود آثار مثبت زیادی در نظام برجای می گذارد و اگر ناقص و یا زیانبار باشد آثار منفی آن به ملت و  نظام برمی گردد.

عضو کمیسیون و برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس خاطرنشان کرد: وظیفه نظارتی مجلس در کنار طراحی در مجلس می تواند تضمین کننده راه درست نظام باشد.

فرهنگی گفت: اگرچه امام همواره بر اهمیت و نقش مجلس تاکید می کردند؛ اما هیچگاه از مجریان و وظایف آنها غفلت نمی کردند و تاکید داشتند که کسانی که کار و در مسیر قانون حرکت می کنند باید مورد حمایت واقع شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet