انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/12 19:28:00
سرویس فرهنگی
الهیان:

اختیارات و اقتدار مجلس مرهون تفکر امام‌خمینی است

**نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اختیارات و اقتدار مجلس ایران مرهون اندیشه های امام خمینی است.

 زهره الهیان نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سئوالی در خصوص اهمیت جایگاه مجلس و قانونگذاری در دیدگاه امام خمینی(ره)، اظهار داشت: تاکیدات بنیانگذار کبیر انقلاب به پایبندی به قانون و قانونمداری در آن حد است که در جمله ای می فرمایند" مجلس در راس امور است" و هرآنچه که قرار است در مملکت شکل بگیرد از محل مجلس هدایت می شود.

وی افزود: جایگاه مجلس در ایران نسبت به بسیاری از پارلمانهای جهان از جایگاه و اقتدار بالاتری برخودار است و این موضوع در حقیقت مرهون اندیشه امام خمینی (ره) نسبت به قانون گرایی است.

الهیان ادامه داد: اختیارات و اقتدار مجلس ایران شاید در کمتر کشوری وجود داشته باشد و نمایندگان نیز از چنین جایگاهی برخوردار باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی براینکه وظیفه نمایندگان در انتقال اندیشه های امام خمینی (ره) به مردم به ویژه  نسل جوان و اینکه همه در برابر قانون مساویند، چیست؟ تصریح کرد: وظیفه اصلی نمایندگان قانونگذاری است و بنابراین نوع عملکرد نمایندگان و حسن عملکرد آنان تاثیر بسیار بالایی در فرهنگ سازی در جامعه دارد.

الهیان بابیان اینکه بهتر این است که مجلس برنامه ریزی هایی را به منظور مدیریت افکار عمومی در جهت قانون گرایی و اهمیت به قانون داشته باشد، گفت: اهمیت به قانون و ایجاد این فرهنگ باید از پیش دبستان با شیوه های آموزشی و هنری به کودکان آموزش داده شود.

وی ادامه داد: کودکان باید بیاموزند که چگونه باید تابع قوانین کشورشان باشند و آن را نماد تمدن ایرانی و اسلامی بدانند.

الهیان با تاکید براینکه مجلس باید این موضوع را دنبال کند، گفت: نمایندگان مجلس باید با ارائه طرح ها و پیشنهاداتی به دستگاههای ایرانی درجهت نمادینه کردن فرهنگ قانون گرایی گام بردارند تا تمکین از قانون به عنوان یک ملکه در ذهن کودکان از همان سالهای ابتدای زندگی نهادینه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet