خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 19:58:00
سرویس سیاسی
عابدی:

نمایندگان در امور نظارتی با هیچ کسی رودربایستی نداشته باشند

**عابدی با اشاره به اندیشه های امام خمینی(ره) در خصوص جایگاه مجلس گفت: نمایندگان نباید در امور نظارتی با کسی رودربایستی داشته باشند بلکه باید ناظر براجرای قانون باشند و اجازه ندهند کسی قانون اساسی را زیرپا بگذارد.

محمد کریم عابدی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سئوالی در خصوص جایگاه مجلس قانون گذاری در دیدگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) بهترین الگو را برای بشریت در قرن 19 پایه ریزی کردند؛ به گونه ای که این الگو اکنون بهترین روش در حفظ سلامت جامعه و خانواده است.

وی افزود: سیره امام خمینی (ره) این بود که زمانی که روحیه کاخ نشینی بر مسئولان و دولتمردان و مجلسیان حاکم شود، فاتحه انقلاب را باید بخوانید که البته این موضوع در گذشته در حال وقوع بود اما به دست ولایت فقیه و اصولگرایان به هدف خود نرسید.

عابدی با تاکید براین سخن امام خمینی(ره) مبنی بر این که مجلس در راس امور است، گفت: مجلس در امور نظارتی نباید هیچگونه رودربایستی با کسی داشته باشند و نمایندگان باید ناظر بر اجرای قانون باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) بهترین الگو را برای نمایندگان شهید مدرس می دانستند زیرا شهید مدرس می فرمودند که سیاست ما عین دیانت ماست و ایشان با روحیه ثروت اندوزی مخالف بودند.

وی همچنین گفت: اگر حلقه های ثروت و قدرت به یکدیگر پیوند بخورند، دیکتاتوری به وجود می آید، همانگونه که در گذشته این چنین شده بود و اکنون بیش از 50 هزار میلیارد تومان دردست عده خاصی قرار دارد و هنوز به جای اصلی خود بازنگشته است.

عابدی با تاکید براین که انقلاب ما انقلاب محرومان است، تصریح کرد: من از همکاران خود انتظار دارم که روحیه محرومیت زدایی از چهره محروم کشور را در دستور کار خود قرار دهند و در بررسی برنامه پنجم توسعه برنامه ای ساماندهی کنند تا به گونه ای جبران خسرانهای گذشته در کشور بشود.

وی در بخش دیگری از این گفتگو به سیاستهای استکبار جهانی در قبال کشورمان اشاره کرد و گفت: مسئولان و نمایندگان کشورمان نباید حتی قدمی در سیاست خارجی عقب نشینی کنند چون استکبار و در راس آن رژیم صهیونیستی به ازای هر قدم عقب نشینی 10 قدم جلو می آیند بنابراین باید در سیاستهای خود محکم بایستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet