خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/12 20:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی نیا خبر داد:

تأکید اعضای پارلمانی برزیل بر توانمندی هسته ای ایران و بیانیه تهران

**عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به حضور هیئت پارلمانی ایران در اجلاس ائتلاف تمدنها و فرهنگها در برزیل، گفت: بحث توانمندی هسته ای ایران و بیانیه تهران در این اجلاس مورد تأکید و حمایت اعضای پارلمانی برزیل قرار گرفت.

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس با اشاره به سفر هیئت پارلمانی ایران به برزیل، اظهار داشت: این هیئت پارلمانی برای شرکت در سومین اجلاس ائتلاف تمدن ها و فرهنگ ها عازم برزیل شدند.

وی با بیان اینکه در این اجلاس بیش از 2 هزار نفر از کشورهای مختلف حضور داشتند، افزود: نقش پارلمانها و تأثیر آنها در صلح و نزدیکی فرهنگ ها و آرامش جوامع از جمله بحث های مطرح شده در این اجلاس بود.

به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس در این اجلاس سه روزه همچنین بحث حقوق بشر، مذاهب و ادیان و نقش رهبران دینی در نزدیکی مذهب های دنیا و تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش و آموزش عالی بررسی شد.

سبحانی نیا در ادامه صحبتهای خود به فارس گفت: در اجلاس ائتلاف تمدنها و فرهنگها حدود 20 کمیسیون وجود داشت که هریک از آنها در نشست های خود یکی از موضوعات تربیتی، مذهبی و حقوق بشری و نقش آنها در نزدیک شدن فرهنگها را بررسی کردند.

این نماینده مجلس هشتم ملاقات هیئت پارلمانی ایران با رئیس مجلس برزیل را از دیگر برنامه های این سفر دانست و گفت: هیئت پارلمانی ایران با مسئولیت بنده و حضور علی مطهری نماینده تهران و مره صدق نماینده کلیمیان بود که در این ملاقات ها بحث های دو جانبه پارلمانی را مطرح و بررسی کردیم.

وی افزود: بحث توانمندی هسته ای ایران و بیانیه تهران از جمله مطالبی بود که در این ملاقات پارلمانی مورد تأکید قرار گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست مشترک اعضای پارلمانی ایران با همتایان برزیلی خود گفت: در این نشست مسائل هسته ای ایران و تحولات بین ایران و کشورهای غربی و صدور بیانیه سه جانبه از سوی اعضای پارلمانی برزیلی حمایت شد.

سبحانی نیا یادآور شد: اجلاس ائتلاف تمدن ها و فرهنگ ها سال آینده در قطر برگزار خواهد شد.

وی به حضور رئیس جمهور برزیل و نخست وزیر ترکیه در این اجلاس اشاره و خاطرنشان کرد: مسایل مربوط به ایران و موضوعات مطرح شده در اجلاس تهران در این اجلاس مورد تأکید قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet