هدر موبایل
1389/03/12 20:15:00
سرویس سیاسی
پارلمان کویت از دولتش خواستار شد

عقب نشینی از طرح صلح عربی با رژیم صهیونیستی

**پارلمان کویت خواستار عقب نشینی دولت این کشور از طرح صلح عربی با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی، طرح پارلمان کویت به دولت این کشور برای عقب نشینی از طرح صلح عربی به تصویب رسید.
بر اساس این گزارش، پارلمان کویت در اعتراض به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله نظامی به کاروان آزادی غره، از دولت کویت خواست تا از حضور در طرح صلح عربی با رژیم صهیونیستی کناره گیری کند.
 پارلمان کویت (مجلس الامه) در جلسه روز سه شنبه خود طرح لغو حضور کویت در طرح عربی صلح را تصویب کرد.
این گزارش می افزاید، تمامی نمایندگان پارلمان کویت به این طرح موسوم به طرح عقب نشینی از صلح عربی با صهیونیست ها رای موافق دادند.
موضوع دیگری که در جلسه روز سه شنبه پارلمان کویت مطرح شد، اجرای اقداماتی برای شکست فوری محاصره غزه، آزادی کویتی های موجود در کاروان آزادی غزه، لغو طرح عربی صلح، تشکیل کمیته بین المللی تحقیق علیه رژیم صهیونیستی، ارائه درخواست به دادگاه بین المللی عدالت برای شکستن محاصره غزه و قطع روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بود.
همچنین در بیانیه ای که پارلمان کویت صادر کرد، آمده است: حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی غزه، اقدامی تروریستی، مجرمانه و غیر انسانی بود.
در بخش دیگری از این بیانیه، پارلمان کویت از سفرای کشورهای دیگر در کویت خواست تا به کشورهای خود فشار بیاورند تا به آزادی کسانی که در این حمله بازداشت شدند کمک کند.
همچنین در این بیانیه از کشورهای عربی و اسلامی خواست شد، مسئولیت های خود در قبال مسئله فلسطین را اجرا کنند و از کشورهای عربی نیز خواسته شد تا عضویت خود در طرح عربی صلح که کارایی خود را از دست داده،  لغو کنند و روابط سیاسی که برخی از آنها با رژیم صهیونیستی دارند را قطع شود.
گفتنی است، طرح صلح عربی در سال 2002 از سوی عبدالله بن عزیز پادشاه عربستان پیشنهاد شد و به تصویب سران کشورهای عربی نیز رسید که به موجب آن کشورهای عربی در مقابل به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطین و عقب نشینی از سرزمین های اشغالی فلسطین ، رژیم صهیونیستی را به رسمیت خواهند شناخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet