هدر موبایل
1389/03/12 20:05:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد:

تشکیل جبهه پارلمانی در روند مبارزه علیه رژیم صهیونیستی

**محمود الابرش رئیس مجلس سوریه بعدازظهر امروز با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، نقش پارلمان‌ها در تقویت و تسهیل همکاری‌های برادرانه فی‌مابین، تحولات اخیر منطقه به‌ویژه نفرت جهانی از اقدام تجاوزکارانه صهیونیست‌ها در حمله به کاروان آزادی از مهم ترین محورهای گفت‌وگو و تبادل نظر روسای پارلمان‌های ایران و سوریه بود.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر در صحنه فلسطین بر نقش مهم پارلمان ها در استیفای حقوق مردم محروم فلسطین تاکید کرد و گفت: تشکیل جبهه پارلمانی برای آزادی فلسطین گام مهمی در روند مبارزه علیه رژیم صهیونیستی خواهد بود.  
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نفرت جهانی علیه اقدام رژیم اشغالگر قدس در حمله کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه برای مردم غزه گفت: محاصره غیرانسانی غزه باید شکسته شود.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن ابراز خرسندی از پیوندها و همکاری‌های مستحکم اقتصادی، سیاسی و پارلمانی فی‌مابین اظهار داشت: مناسبات راهبردی ایران و سوریه از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تحولات منطقه و تقویت نقش و جایگاه کشورهای اسلامی در معادلات جهانی است.
لاریجانی نقش پارلمان‌ها در تحکیم مراودات برادرانه دو کشور را بسیار مهم دانست و افزود: همکاری مجالس ایران و سوریه موجب تسهیل و ارتقاء سطح روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون است.
در ادامه این ملاقات آقای محمود الابرش رییس مجلس سوریه مناسبات دو کشور را بسیار عمیق و تاریخی خواند و گفت: سوریه و ایران به‌عنوان دو کشور قدرتمند در جهان اسلام نقش بسزایی در حل مشکلات منطقه از جمله عراق و فلسطین ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به دیدگاه‌ها و مواضع مشترک دو کشور، ضرورت تداوم رایزنی‌های فی‌مابین را در زمینه مسائل منطقه یادآور شد.
روسای مجالس دو کشور با بیان اهمیت مساله فلسطین برای مسلمانان بر ادامه همکاری و همفکری نزدیک خود در این زمینه تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet