هدر اصلی
1386/11/03 11:40:00
سرویس صحن

کلیات طرح استفساریه ماده 61 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید

کلیات طرح استفساریه ماده ۶۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۸۶ به رای گذاشته شد که با ۱۵۰ رای موافق و ۲۵ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ماده واحده طرح استفساریه ماده 61 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که کلیات آن به تصویب نمایندگان مجلس رسید آمده است، آیا مراد قانونگذار در قانون فوق الذکر هرگونه الصاق و نصب اعلامیه، عکس، پوستر و بنر و پارچه های تبلیغاتی به طور کلی ممنوع است؟ آیا ناظر بر چاپ عکس و پوستری باشد یا خیر؟

نظر مجلس: بلی از آنجا که یکی از اهداف قانونگذار جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش بوده این ماده ناظر بر چاپ پوستر و عکس هم می باشد و شخص کاندیدا می تواند برای معرفی خود از بروشور، کارت، تراکت استفاده نماید.

براساس این گزارش محمد یاری نماینده تالش در مخالفت با کلیات طرح استفساریه مذکور گفت: بروشور یا زندگی نامه مفهوم است ولی به نظرم کلمه تراکت می تواند جایگزین پوستر شود.

همچنین شهریاری نماینده زاهدان در موافقت با این طرح گفت: در استان ها هر کسی پول بیشتری خرج می کرد پوستر بهتر و با کیفیت تری می توانست تهیه کند و می توانست جو شدید تبلیغاتی را در شهرها ایجاد کند.

وی گفت: برخی کاندیداها با عکس های رنگی فریبنده می توانستند رای مردم را به دست آورند.

همچنین طلایی نیک در مخالفت با کلیات طرح مذکور گفت: ما در فضای نسبی انتخاباتی در کشور قرار داریم، چرا باید در دقیقه 90 قوانین مربوط به انتخابات را مدام دستخوش تغییر قرار دهیم.

ندیمی دیگر موافق طرح مذکور گفت: جای تعجب است که برخی از عزیزان تفسیر را به جای قانون فرض می کنند و فکر می نمایند که مجلس با تصویب این استفساریه قانونگذاری می کند.

سپس بزرگیان و زمانی پیشنهاد کفایت مذاکرات را مطرح کردند که به تصویب رسید.

پس از تصویب پیشنهاد کفایت مذاکرات کلیات طرح استفساریه ماده 61 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 1386 به رای گذاشته شد که با 150 رای موافق و 25 رای مخالف و 11 رای ممتنع به تصویب رسید.

سپس نمایندگان وارد جزییات طرح استفساریه شدند اما به دلیل حضور نمایندگان در راهپیمایی جهت حمایت از مردم فلسطین پیشنهادی به تصویب نرسید و بررسی جزییات به جلسه بعدی موکول شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet