شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/13 09:46:00
سرویس سیاسی
در سیزدهمین سالگرد تصویب آزادی سقط در پارلمان

تضاهرات مقابل پارلمان کانادا در اعتراض به آزادی سقط جنین

**هزاران تن از مخالفان آزادی سقط جنین، با اجتماع در مقابل ساختمان پارلمان کانادا در اتاوا، از نمایندگان پارلمان خواستار تجدید نظر در این قانون شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری سی. بی. سی کانادا، هزاران تن از مخالفان آزادی سقط جنین، با اجتماع در مقابل ساختمان پارلمان کانادا در اتاوا، خواستار تجدید نظر در خصوص قانون مذکور در کشور شدند.

در ادامه این گزارش آمده است: در جمع تظاهرکنندگان که به گفته پلیس، بیش از 10 هزار نفر برآورد می شد، عده زیادی از رهبران مذهبی مسیحی، کشیش ها و راهبه ها و همچنین دانش آموزان مدارس تحت نظر مجمع کاتولیک حضور داشتند.

این گردهمایی برای سیزدهمین سال متوالی و در سالگرد رسمیت یافتن آزادی سقط جنین در کانادا انجام و شرکت کنندگان پلاکادهایی را با خود حمل می کردند که بر روی آنها شعار "تلاش برای زندگی" نوشته شده بود.

کارشناسان معتقدند، حزب حاکم محافظه کار که بشدت با آزادی سقط جنین مخالف است، در ساماندهی این تظاهرات برای گشودن بحث های جدید نقش داشته است. اما استفن هارپر، نخست وزیر اعلام کرد که مایل به این کار نیست.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، همچنین از اقدام دولت در زمینه حذف موضوع حمایت از برنامه سقط جنین در کشورهای جهان سوم، در اجلاس آتی جی هشت، قدردانی کرده، خواستار اتخاذ مواضع مشابه در داخل کشور شدند.

این گزارش حاکیست، 21 نفر از نمایندگان پارلمان که 18 تن از آنان عضو محافظه کاران حاکم بودند، برای حاضرین سخنرانی کرده و برای گشودن مجدد باب بحث و تجدید نظر در این خصوص، اعلام آمادگی کردند.

مدافعان آزادی سقط جنین با بیان اینکه هر زنی حق دارد برای جسمش تصمیم بگیرد، از لابی کلیسا و مجمع کاتولیک های آمریکا در به راه انداختن اعتراضات علیه آزادی سقط جنین در کانادا انتقاد کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet