شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/12 21:11:00
سرویس سیاسی
کوچک‌زاده:

جایگاه مجلس در اندیشه امام(ره) والاست

**نماینده تهران در مجلس با اشاره به جایگاه و اهمیت مجلس از دیدگاه امام (ره) گفت: جایگاه مجلس در نگاه امام(ره) والا بود و امام تعبیر مجلس در راس امور است را باره این قوه به کار برد.

مهدی کوچک زاده در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار داشت: خوشبختانه سال گذشته به مناسبت دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اتفاقاتی در کشور رخ داد که نشان داد با گذشت دو دهه از رحلت آن بزرگوار یاد آن در دل و قلب ملت ایران است و امام(ره) زنده است و به حیات خود ادامه می دهد.
وی افزود: دلیل این گفته این است که همه جریان های سیاسی در انتخابات برای پیروزی و رای گرفتن از مردم ادعای وابستگی و پیروی از امام (ره) را مطرح کرده و با این شعار وارد صحنه انتخابات شدند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: میرحسین موسوی با ادعای نخست وزیر دوره امام (ره) تلاش می کرد تا از مردم رای بگیرد و مهدی کروبی نیز با این ادعا که احکامی از امام(ره) دارد که هیچ کس ندارد وارد صحنه انتخابات شد. همچنین بقیه نیز ادعای پیروی از امام(ره) را مطرح کردند.
کوچک زاده گفت: این از برکت نظام جمهوری اسلامی ایران است و در واقع همه اقرار کردند که ملت ایران به کسانی علاقه و قبول دارد که ارادت واقعی به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران داشته باشند؛ بنابراین درمیابیم که امام در قلب ملت ایران است و وصایای آن بزرگوار نیز مورد قبول همه ملت است.
وی با بیان اینکه من نمی گویم که هرچه امام(ره) خواست و هرچه وصیت کرد در جامعه کاملا اجرا و مورد عمل واقع می شود، افزود: این ماجراها نشان می دهد که ملت ایران در راستای تحقق فرمایشات امام (ره)حاضر است هر نوع از خودگذشتگی داشته باشد.
کوچک زاده خاطر نشان کرد: کسانی که نمایندگی ملت را کسب می کنند باید خیلی مراقب باشند که در رفتار و گفتار و رای دادن خود به گونه ای عمل نکنند که خدای نخواسته دون شان این جایگاه والا باشند که مورد انتظار امام(ره) بود.
وی افزود: در حقیقت تعبیر مجلس در راس امور است، انتظاری است که امام (ره) از این مجموعه داشت و امروز هم همین انتظار می رود.
نماینده مردم تهران گفت: نباید تصور شود مجموعه نمایندگان به هر شکل و روشی که عمل کنند، مجلس در راس امور باقی می ماند، در حقیقت حفظ حرمت امامزاده با متولی آن است؛ یعنی اگر نمایندگان می خواهند مجلس در راس امور باقی بماند لوازم و شرایطی لازم است که باید به آن عمل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet