شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/13 10:58:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس:

آرمان‌های امام (ره) در قانون اساسی متبلور است

**نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی مهمترین اهداف محقق شده حضرت امام خمینی (ره) را توجه به قانون، قانونگرایی و حفظ جایگاه قوه مقننه ذکر کرد.

فرهاد تجری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص اهداف متعالی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: آرمانهای امام (ره) را می توان در قانون اساسی، پیروزی نظام جمهوری اسلامی و برپا داشتن نخستین حکومت مبتنی بر احکام الهی پس از حدود 1300 تا 1400 سال در دنیا دانست.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه حضرت امام (ره) معتقد به این بودند «مجلس در راس امور است» نشان دهنده اعتقاد بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی به تفکیک قوا و حفظ شأن قوه مقننه است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این موارد حضرت امام خمینی (ره) روح آزادگی را در میان ملل دنیا، چه در آسیا، چه آفریقا، چه آمریکای جنوبی و حتی در آمریکا انتشار داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) هنگامی شعار نه شرقی ـ نه غربی را بیان فرمودند که کشورهای بلوک شرق و غرب دنیا را در بین خواسته ها و مطامع خود تقسیم کرده بودند و به نوعی در صدد چپاول و غارت ملل بودند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طرح شعار نه شرقی ـ نه غربی جمهوری اسلامی بیانگر استقلال نظام و تلاش برای برپاداشتن حکومتی مبتنی بر رای مردم بود، چنین شد که نظام جمهوری اسلامی به عنوان کشوری دموکراتیک مبتنی بر رای مردم استوار شد.

تجری خاطرنشان کرد: همه ما باید از دستاوردهای امام(ره) به نحو احسن و ممکن پاسداری کنیم و آن را حفظ نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet