انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/13 16:41:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم نوشهر در مجلس:

آرمان امام آزادی، استقلال، قانون گرایی بود

**نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادی توام با حفظ کرامت انسانی و استقلال برای کشور، قانونگرایی و اجرای قوانین اسلامی از ارکان اهداف متعالی حضرت امام خمینی بودند.

 انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) در شرایط خفقان، سرکوب و استبداد با طرح آزادی توام با حفظ کرامت انسانی و تلاش برای استقلال راه را به مردم کشور و سایر ملل برای رهایی از ظلم و جور نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه بیش از هر چیز مورد تاکید حضرت امام خمینی (ره) بود، اجرای قانون و قانونگرایی بود به نحوی که بیشترین انتقادات بنیانگذار کبیر انقلاب بر غیرقانونی بودن حکومت ستمشاهی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به طور حتم توجه به قانون بود که موجب شد امام (ره) جمله تاریخی خود را در خصوص مجلس و انتخابات بفرمایند که «میزان رای ملت است» یا «مجلس در رأس امور است».

وی یادآور شد: توجه به اینکه میزان رای ملت است یعنی حضور مردم در انتخابات و به دست گرفتن سرنوشت خود و مجلس در راس امور است یعنی مجلس به دلیل بعد نظارتی و قانونگذاری اش باید در رأس امور باشد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی در بعد خارجی نیز همواره حامی کشورهای مظلومی همانند فلسطین بودند و این موضوع را از حد حرف که کشورهای مسلمان دیگر به آن بسنده می کردند به عمل تبدیل کردند، نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس از جمله این موارد است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار امیدواری کرد: باید از آرمان های متعالی امام خمینی (ره) با جان و دل دفاع کرد و آن را به پیروزی رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet