خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/13 17:06:00
سرویس سیاسی
گرانمایه پور:

اگر در دیدارهای پارلمانی متکی حضور داشتیم، نتایج بهتری حاصل می‌شد

**نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن اظهار داشت: در صورت حضور اعضای پارلمان ایران در سفر وزیر امورخارجه به ژاپن و پارلمان اروپا، مسلما نتایج بهتری نصیب کشورمان می‌شود.

اصغر گرانمایه پور در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه در نظام کنونی بین المللی، پارلمان و دیپلماسی پارلمانی قائل جایگاه ویژه ایی دارد گفت: اگر نمایندگان مجلس در دیدار وزیر امور خارجه با اعضاء ژاپنی گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن و نمایندگان پارلمان اروپا حضور داشتند، نتایج بهتری در عرصه دیپلماسی به دست می آمد.

 نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن تاکید کرد، مجلس همواره آمادگی دارد تا در کنار دولت، در عرصه های جهانی حضور فعال داشته باشد.

نماینده مردم کاشان و بیدگل افزود: از دوران امام خمینی تا کنون، همواره مجلس در عرصه دیپلماسی فعال بوده و نقش پویایی داشته است از جمله در برگزاری کنفرانس فلسطین و در زمینه  اثبات حقوق ایران در دستیابی انرژی صلح آمیز هسته ای که همراه و همپای دولت بوده است.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی پارلمان در سیاست خارجی نشان دهنده حضور غیرمستقیم مردم در این عرصه است، افزود: ترسیم کلی سیاست های خارجی در اختیار ولایت فقیه است و نمایندگان مجلس نیز همیشه حامی و همراه نظرات رهبری بوده اند.

 وی در پاسخ به مباحث مطرح شده در خصوص رقابت دیپلماسی دولتی با دیپلماسی پارلمانی گقت: دیپلماسی پارلمانی با دیپلماسی دولتی همراه و مکمل هم هستند و مجلس از نظرات دولت در زمینه سیاست خارجی همواره حمایت کرده است و این گونه نبوده است که دیپلماسی پارلمانی موازی کاری با دیپلماسی دولتی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet