خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/13 17:17:00
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان کویت:

آمریکا از فعال شدن برزیل و ترکیه در پرونده هسته‌ای ایران راضی بود

**معصومه المبارک نماینده پارلمان عراق معتقد است، آمریکا از فعال شدن برزیل و ترکیه در پرونده هسته ای ایران راضی بود.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الوطن کویت، معصومه المبارک نماینده پارلمان کویت که اخیرا با گروه پارلمانی کویت به ایران سفر کرده بود در گفت وگویی با تلویزیون الوطن کویت در خصوص سفر اخیرش به ایران گفت: این سفر نتایج مثبتی داشت بخصوص اینکه، این سفر بعد از ادعای ارتباط شبکه کشف شده در کویت با ایران و بزرگ نمایی برخی رسانه ها نسبت به این موضوع انجام شد.
وی افزود: رئیس پارلمان و رئیس جمهور ایران در دیدار با گروه پارلمانی کویت، تاکید کردند این گونه ادعاها فقط در راستای به هم زدن روابط مناسب میان کویت و ایران است.

این نماینده زن کویتی تاکید کرد، به دنبال موافقتنامه هسته ای ایران، ترکیه و برزیل لازم است با ایران ارتباط بیشتری داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا ایران با برزیل و ترکیه موافقتنامه هسته ای امضا کرد گفت: فکر می کنم ایران این دو کشور را برای همکاری انتخاب نکرد بلکه این دو کشور خود فعال بودند و به نظر می رسد که آمریکا نیز از فعال شدن این دو کشور ناراضی نبود چراکه برزیل و ترکیه رابطه خوبی با آمریکا دارند.

این نماینده کویتی درباره غرامت هایی که عراق باید به کویت بپردازد گفت: ممکن است درباره نحوه پرداخت غرامت ها نظراتی وجود داشته باشد ولی ما از غرامت هایی که باید پرداخته شود کوتاه نمی آییم و حتی اگر دینار دینار به ما داده شود هم آن را خواهیم گرفت.

 المبارک درباره نتایج این سفر گفت: موضوعات دوجانبه سیاسی، بازرگانی و پارلمانی ایران و کویت و چگونگی توسعه روابط پارلمانی میان دو کشور نیز در این سفر بررسی شد.

وی افزود: با توجه به رابطه دیرینه ایران و کویت، این کشور هیچ وقت تهدیدی برای منطقه محسوب نمی شود .

لازم به یاداوری است اخیرا جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت به همراه تعدادی از نمایندگان این کشور به ایران سفر و ملاقات هایی را با علی لاریجانی داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet